آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4002
تاریخ انتشار : 27 آذر 1390 10:2
تعداد بازدید : 467

مدیر فنی شرکت پیشگامان توسعه ارتباط:

فقط 10 درصد از تخفیف 20 درصدی شامل حال شرکت ها می شود

با توجه به اینکه شرکت های PAP در زمان خرید اینترنت از شرکت ارتباطات زیرساخت هزینه انتقال را هم باید بپردازند نمی توان گفت که شامل تخفیف 20 درصدی شده اند.

وایمکس نیوز- مسعود بمانی پور، مدیر فنی و مدیر پروژه سرویس اینترنت تهران شرکت پیشگامان توسعه ارتباط با بیان این مطلب گفت: هزینه‌های انتقال اینترنت از زیرساخت حدودا معادل 10 درصد از تخفیف 20 درصدی زیرساخت می‌شود.
وی افزود: وقتی شرکتی از مخابرات پهنای باند می‌خرد دیگر هزینه‌های انتقال را نمی‌پردازد.
به گفته بمانی پور، شرکت‌های مخابراتی که شامل این تخفیف می‌شوند از پرداخت هزینه‌های انتقال معافند.
وی در مورد اینکه تخفیف 20 درصدی زیرساخت تا چه اندازه بر کاهش قیمت پهنای باند اینترنت موثر است، افزود: با توجه به اینکه به طور کلی 30 درصد از هزینه شرکت‌های ارایه کننده اینترنت مربوط به پهنای باند می‌شود، با تخفیف 20 درصدی زیرساخت (در واقع تخفیف 10 درصدی زیرساخت) 3 تا 4 درصد امکان کاهش هزینه‌ها را داریم.
به گفته بمانی پور تفکیک هزینه‌های یک شرکت ارایه کننده اینترنت شامل 30 درصد هزینه تهیه پهنای باند، 40 درصد هزینه‌های انتقال و مابقی شامل هزینه‌های نیروی کار، برق، اجاره فضا و هزینه‌های نگهداری است.
وی افزود: در صورتی که اگر هزینه هر کدام از این عوامل قیمت تمام شده کاهش یابد ما هم می‌توانیم متناسب با آن قیمت اینترنت را کاهش دهیم.
وی گفت: شرکت‌های ارایه کننده اینترنت بسیار علاقه‌مندند که باز هم هزینه پهنای باند کاهش یابد یا اینکه هزینه‌های مربوط به انتقال کاهش یابد تا آنها هم بتوانند متناسب با آن قیمت اینترنت را برای کاربران کاهش دهند.
گفتنی است بر اساس مصوبه تخفیف 20 درصدی اینترنت که از سوی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات به شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ شد که طبق این مصوبه شرکت زیرساخت می‌باید به شرکت‌هایی که این تخفیف را در قیمت نهایی ارایه اینترنت به کاربران خود اعمال می‌کردند ارایه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :