آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40094
تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 10:36
تعداد بازدید : 2231

جزییات ثبت نام و راه اندازی تلویزیون تعاملی

فاز اول گسترش رسانه تعاملی مهر ( IP Media)، در همایشی با حضور مدیران شرکت مخابرات ایران، سازمان صداو سیما و شرکت توسعه سامانه بهنگام غدیر، دیروز افتتاح شد.

روابط عمومی مخابرات ایران – این سامانه، از بستر مخابراتی برای انتقال داده های تلویزیونی و نرم افزاری بهره می برد و تمام امکانات رسانه ای را یک جا در اختیار کاربران قرار می دهد.
در حال حاضر روی سرویس IP Media معادل 28 خدمت ایجاد شده که از طریق 1500 پورت در 6 استان اصفهان، آذربایجان غربی، قزوین، خراسان رضوی، فارس و یزد برای مردم قابل واگذاری است.
بنابراین گزارش، با شروع بهره برداری از این طرح، در فاز اول بهره مندی قریب به 26 هزار خانواده ایرانی در 6 استان، از قابلیت های گسترده این رسانه مبتنی بر وب، در دستور کار قرار گرفته است.
از جمله مزایای به کارگیری این خدمت می توان به هزینه مناسب راه اندازی، کاهش هزینه های راهبری مربوط به شبکه های بین مراکز مخابراتی، کاربری آسان و سادگی تنظیمات، دسترسی به تمامی برنامه های پخش شده از شبکه های صدا و سیما در هر زمان دلخواه، امکان پوشش حداکثری کاربران با استفاده از بسترهای مخابراتی شرکت مخابرات ایران و سرعت و کیفیت بالای تصویر و صدای ارسالی اشاره کرد.
بر اساس این گزارش شرکت مخابرات ایران در این همایش آمادگی خود را برای فراهم کردن بستر مخابراتی مورد نیاز در تمامی نقاط کشور اعلام کرد.
مجری تلویزیون تعاملی صدا و سیما، نحوه ثبت‌نام، جزییات سرویس، تعرفه و استان‌های تحت پوشش تلویزیون تعاملی را اعلام کرد. حسین عبدالله‌زاده در مراسم بهره‌برداری از فاز نخست تلویزیون تعاملی مهر گفت: از ابتدای دی‌ماه ثبت‌نام این سرویس آغاز می‌شود و تا پایان دی‌ماه ثبت نام در 6 استان ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل گسترش سامانه بهنگام غدیر افزود: سرویس‌دهی تلویزیون تعامل مهر از بهمن 92 آغاز می‌شود.
وی ادامه داد: فعلاً سرویس‌های ویدیویی درخواستی، یک ماه آرشیو کامل برنامه‌های صدا و سیما و ماشین زمان در این سامانه ارایه می‌شود و در فازهای بعدی، سرویس‌های سینمای آنلاین و کنسرت آنلاین نیز به این سامانه اضافه خواهد شد.
عبدالله‌زاده گفت: ستاپ‌باکس مورد نیاز تلویزیون تعاملی مهر 250 هزار تومان قیمت دارد و هزینه اشتراک ماهانه نیز 15 هزار تومان تعیین شده که در آینده قیمت‌های کنسرت و سینمای آنلاین نیز تعیین خواهد شد.
مدیرعامل گسترش سامانه بهنگام غدیر افزود: ثبت‌نام این سرویس در دفاتر پیشخوان دولت انجام می‌شود و این سرویس فعلاً در مراکز 2، 4، 6، 7 و 8 مخابراتی در تهران و 6 استان دیگر قابل ارایه است.
عبدالله‌زاده گفت: قرار است در 30 ماه این پروژه در کل کشور اجرایی شود و تا پایان سال با واگذاری 140 هزار پورت 126هزار خانواده را تحت پوشش قرار دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :