آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40101
تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 10:49
تعداد بازدید : 853

مدیر عامل همراه اول:

ارایه خدمات نسل 4 هزینه ها را کاهش می دهد

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران، از زمان صدور مجوز فعالیت در حوزه نسل های بالاتر ارتباطی هفت تا هشت ماه زمان می برد که این شرکت خدمات مورد نظر را به مشترکان ارایه دهد.

ایسنا - وحید صدوقی درباره این ‌که مهاجرت به نسل‌های بالاتر ارتباطی به چه میزان زمان نیاز دارد، گفت: لازم است مقدمات ورود به نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی پیش از ارایه این خدمات آماده شود که برای آماده‌سازی این مقدمات لازم است فرکانس باند‌ها به‌طور مشخص به اپراتورها اطلاع داده شود.
وی افزود: هر یک از نسل‌های سوم و چهارم بازه‌های مختلف فرکانسی دارند که هر یک از این فرکانس‌ها نیاز به تجهیزات خاص خود دارند و برای ارایه این خدمات لازم است که پس از اخذ مجوز‌های لازم و اعلام فرکانس‌ها، شبکه توسعه‌ لازم را داشته باشد.
مدیرعامل همراه اول گفت: در حال حاضر شبکه همراه اول 24 هزار سایت BTS در کشور دارد که اگر ما بخواهیم به ارایه‌ خدمات نسل‌های بالاتر بپردازیم، برای ایجاد تغییر در این سایت‌ها به مدتی زمان نیاز داریم.
صدوقی افزود: البته برخی از سایت‌ها که در چهار سال اخیر خریداری شده‌اند، شاید تنها نیاز به نصب تجهیزات جانبی داشته باشند اما به هر حال آنتن آنها بر اساس فرکانس‌ها تغییر می‌کند و لازم است که در خود این دستگاه‌ها نیز تغییراتی ایجاد شود. مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: اگر تا پایان آذرماه و یا نیمه‌ دی‌ماه امسال فرکانس‌های مدنظر به ما اعلام شود ما تا شهریورماه سال آینده می‌توانیم این خدمات را در 10 استان کشور ارایه کنیم.
صدوقی در خصوص اینکه آیا ارایه این خدمات تا این اندازه زمان بر خواهد بود، افزود: ما اکنون در شهری مانند تهران بیش از 3300 سایت BTS داریم که اینها در منازل و یا معابر قرار گرفته‌اند و برای ارایه خدمات به نسل‌های بالاتر لازم است آنتن آنها تغییر کند و اگرچه تغییراتی که مربوط به لایه core می‌شود را میتوان با سرعت بیشتری دنبال کرد اما با این وجود تا هشت ماه زمان برای ارایه این خدمات نیاز است.
صدوقی در ادامه با بیان این‌که شرکت ارتباطات سیار در دوره‌ای که در سال 90 اقدام به خرید تجهیزات کرده بود، علاوه بر نسل سه نسل چهار را هم مدنظر قرار داده، عنوان کرد: حتی سال 89 ما اولین پایلوت خود را در شهر مرودشت راه‌اندازی کردیم تا این خدمات را ارایه کند. اکنون نیز این بخش آماده است و اگر مجوز صادر شود ما می‌توانیم ظرف کمتر از 48 ساعت خدمات نسل جدید را در این شهر ارایه کنیم.
مدیرعامل همراه اول همچنین درباره صحبت‌های وزیر ارتباطات پیرامون ارایه مجوز نسل چهار گفت: بنابر اعلام وزیر ارتباطات قرار بر آن است که از شهریورماه مجوز ارایه خدمات نسل‌های بالاتر صادر شود که این خبر خوبی برای ما و مردم است، چرا که مردم از این پس علاوه بر استفاده از این خدمات می‌توانند کاهش هزینه‌ها را نیز تجربه کنند، چرا که از مهم‌ترین مزایای نسل‌های بالاتر و از جمله نسل چهارم کاهش هزینه‌ها است.
وی ادامه داد: البته اکنون یکی از مسایلی که در این زمینه وجود دارد، بحث گوشی‌های کاربران است چرا که در حال حاضر بیشتر گوشی‌ها نسل سه را پشتیبانی می‌کند.
صدوقی گفت: به هر صورت براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته که حاکی از آن بود که در سال آینده ما مجوز فعالیت برای نسل‌های بالاتر را خواهیم داشت و به همین دلیل امسال بیش از چهار هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای توسعه‌ شبکه همراه اول صورت گرفته و اکنون علاوه بر این سرمایه‌گذاری بخش مهمی از تجهیزات در این حوزه نیز تامین و خریداری شده است.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :