آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40110
تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 11:6
تعداد بازدید : 1198

نزار ذکا برای بررسی تفاهم نامه اجمع به ایران آمد

بازدید دبیرکل اتحادیه ICT عرب از بازار کامپیوتر پایتخت

نزار ذکا دبیرکل اتحادیه ICT عرب که همزمان با برپایی نوزدهمین نمایشگاه الکامپ و با هدف بررسی تفاهم نامه اجمع به دعوت سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به ایران آمده بود، از مجتمع کامپیوتر پایتخت بازدید کرد و از نزدیک با ظرفیت های بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران آشنا شد.

فناوران-  وی در جریان بازدید از مجتمع کامپیوتر پایتخت از وجود تکنولوژی‌های روز دنیا علی‌رغم  تمام تحریم‌ها  در این پاساژ ، متعجب شد.
رضا حیدری رییس هیات مدیره مجتمع کامپیوتر پایتخت درباره دیدار دبیرکل اتحادیه ICT عرب از این مجتمع گفت: نزار ذکا حین بازدید از فروشگاه‌های پاساژ از وجود تمام تکنولوژی‌های جدیدIT در این بازار تعجب کرده و در کل محیط برایش بسیار جذاب بود. حیدری افزود: ذکا از ما سوال کرد که با برداشته شدن تحریم‌ها و حضور نمایندگی‌های رسمی در بازار، تجار ایرانی دچار مشکل نمی شوند؟ که در پاسخ شرح دادیم که تجار ایرانی افرادی شناخته شده هستند که نمایندگی‌ها همین افراد را جذب می‌کنند و چه بسا این به نفع آنها باشد.
حیدری گفت: وی همچنین  از خدمات پس از فروش ایران رهجو و امرتات و دستگاه‌های تعویض چیپ‌ست بازدید کرد.
حیدری افزود: ‌ذاکا حین بازدید 45 دقیقه‌ای خود از مجتمع کامپیوترپایتخت پیشنهاداتی برای توسعه این بازار ارایه داد و سطح  سخت  افزار مجتمع  را  با لاتر و  بهتر از الکامپ دانست.
در همین‌حال، شفیعی بنیان‌گذار و سازنده مجتمع کامپیوتر پایتخت نیز در این دیدار تاکید کرد که  ایران جایگاه بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری است.
بررسی تفاهم‌نامه اجمع با حضور ذاکا
دبیرکل اتحادیهICT  همچنین  درجلسات مختلف با اعضای هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و فعالان این حوزه، موضوع همکاری مشترک میان سازمان نصر و اتحادیه ICT عرب را مورد بررسی قرار داد.
آزاده داننده، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران درباره اهداف سفر دبیرکل اتحادیه ICT عرب به ایران گفت: هدف از حضور وی در ایران بازدید توانمندی های نمایشگاهی و ICT ایران بود.
وی ادامه داد: بررسی بیشتر مفاد و جزییات تفاهم نامه سال جاری سازمان با اتحادیه از دیگر اهداف سفر آقای ذاکا در مقطع فعلی به ایران بود.
 وی گفت: امضا این تفاهم‌نامه و برقراری ارتباط با اجمع، علاوه براینکه می‌تواند فصل جدیدی از ارتباطات بین‌الملل فعالانICT را رقم زند، قطعا می‌تواند راه‌کاری تازه برای حل مشکلات تحریم‌ در کسب و کار فناوری اطلاعات باشد.
داننده با اشاره به مفاد این تفاهم‌نامه ادامه داد: انجام پروژه‌های مشترک، صدور خدمات فنی و مهندسی ICT به ویژه در بحث آموزش و انتقال تکنولوژی و توسعه بازار فاوا اجمع، از مهم‌ترین مفادی هستند که از این تفاهم‌نامه نتیجه می‌شوند.
به گفته داننده، ارتباط با اتحادیه ICT عرب می‌تواند درشرایط فعلی، برای رونق بازار فاوای کشور راهگشا باشد.
او در این رابطه گفت: قطعا مهم‌ترین مزیت رقابتی ما برخورداری از نیروهای متخصص و سرویس‌های مختلف در حوزهICT است و ارتباط مستمر با اجمع می‌تواند به توسعه شرکت‌های حوزه کمک کند.
لازم به ذکر است، اتحادیه ICT عرب(IJMA3) بزرگ‌ترین تشکل فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه است که طی سال‌جاری با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، تفاهم‌نامه‌ای برای گسترش همکاری‌ها در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات امضا کرده است.
براساس این تفاهم‌نامه، طرفین برای انجام پروژه‌های مشترک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود تعهد کرده‌اند.
اتحادیه ICT عرب که مجموعه‌ای از تشکل‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات22کشور عرب خاورمیانه را در بر می‌گیرد، اجتماع بزرگی از نمایندگان تشکل‌های فاوا در کشورهای عربی است که از نگاهی کلان به بحث و بررسی و بهره‌گیری از پتانسیل‌های مشترک می‌پردازند.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای درتلاش است تا از طریق این تفاهم‌نامه علاوه برمعرفی توانمندی جامعه فاوا ایرانی و به ویژه اعضا خود، از فرصت‌های مشترک نهفته دراین انجمن، برای توسعه کسب و کارICT بهره بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :