آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40121
تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 11:24
تعداد بازدید : 765

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی:

ظرفیت های فضای مجازی به اشتغال کمک می کند

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: انتظار است دستاوردهای حاصل از مباحث مطرح در همایش جامعه و فضای مجازی برای جهت گیری فعالیت های نهادها و دستگاه های کشور، تبدیل به برنامه های سیاستی شود.

فناوران- در چهارمین نشست شورای سیاستگذاری این همایش که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، علی ربیعی با تاکید بر لزوم بهره‌برداری از فضای مجازی در حوزه‌های اشتغال و کسب و کار، گفت: جنبه‌های کاربردی فضای مجازی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: با توجه به تاکید ویژه رییس جمهوری در خصوص پرداختن به مقوله ارتباطات نوین، ضروری است تا از ظرفیت‌های فضای مجازی در حوزه‌هایی چون اشتغال و کسب و کار استفاده شود.
وزیر کار گفت: خوشبختانه ظرفیت انجام کارهای مطالعاتی در این حوزه‌ها بسیار بالا است و بر این اساس پرداختن به جنبه‌های کاربردی فضای مجازی مورد تاکید و توجه است. عضو شورای سیاستگذاری همایش ملی جامعه و فضای مجازی گفت: در هیچ دوره‌ای مانند امروز این امکان برای اینکه انجمن‌ها و همایش‌ها بتوانند نتایج خودشان را در اختیار سیاستگذاران بگذارند، فراهم نمی‌شد. امروز انجمن‌ها و همایش‌های علمی شکل خوبی پیدا کردند و فرصت مغتنمی است تا از این فرصت بهره برد و دستگاه‌های سیاستگذار مایل هستند تا این بحث‌ها را بشنوند. ربیعی افزود: انتظار می‌رود دستاوردهای حاصل از مباحث مطرح در همایش جامعه و فضای مجازی برای جهت‌گیری فعالیت‌های نهادها و دستگاه‌های کشور، تبدیل به برنامه‌های سیاستی شود و از دیگر سو لازم است دستگاه‌های اجرایی و سیاستگذار با این همایش ارتباط نزدیک داشته باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: چنانچه به وضعیت ایران در بهره‌برداری از فضای مجازی در خصوص مقولاتی چون اقتصاد، اشتغال و کسب و کار توجه شود، ظرفیت‌های قابل توجهی برای انجام فعالیت‌های مطالعاتی در این بخش ها فراهم است، از این رو نباید باید به جنبه‌های کاربردی فضای مجازی توجه جدی کرد.
وی همچنین با تاکید بر لزوم همکاری نهادها و دستگاه‌های سیاستگذار در این همایش گفت: با توجه به سیاست های تدوین شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی و ساختار ایجاد شده در شورای عالی فضای مجازی، تلاش است برنامه‌های این همایش ابتدا نقد سیاست‌های موجود باشد و برای نوع سیاست‌ها ارائه راهکار کند.  به گفته وی هنر یک روشنفکر این است که از موضع یک حاکم سیاست ارائه دهد و محدود در امر روشنگری نماند و بتواند اصلاح‌گر باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :