آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40126
تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 11:31
تعداد بازدید : 955

دکمه «همدردی» هم به فیس بوک می آید

مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده که یکی از دوستان تان مطلب تاسف بار یا ناراحت کننده ای را در فیس بوک می گذارد که شما را واقعا تحت تاثیر قرار می دهد، اما زمانی که می خواهید این پست را لایک کنید، دچار دوگانگی می شوید. زیرا این ناراحتی دوست تان نیست که موجب علاقه شماست و در واقع با لایک کردن قصد همدردی دارید.شاید به این فکر کرده اید که ایکاش به جای دکمه لایک، دکمه دیگری بود که این همدردی را بهتر نشان می داد. در همین راستا فیس بوک قصد دارد دکمه جدیدی به نام "همدردی" به مجموع دکمه های خود اضافه کند.

فناوران - تلگراف در این خصوص نوشت: گفته می‌شود که فیس‌بوک در حال بررسی و طراحی دکمه‌ای است که زمانیکه لایک معنای واقعی را نمی‌رساند، کاربرد دارد. این آیتم که ایده مطرح شده در رویداد اخیر هکاتون (hackathon) است، قرار است جای خالی احساسات ما که گاهی چیزی به غیر از دوست داشتن خشک و خالی است، پر کند. نمایش این دکمه نیز همیشگی نیست و به احساساتی که در هنگام قرار دادن پست اضافه می‌کنید بستگی دارد. در واقع فیس‌بوک این دکمه را به صورت خودکار به پست‌هایی که احساسات غمگین را در آن تگ می‌کنید،‌  برای ابراز همدردی دوستان‌تان با شما اضافه می‌کند.  اگرچه هنوز اعمال این تغییرات در فیس‌بوک مشخص نیست. بنابراین ناچارا تا زمان رسیدن موج تازه‌ای از تغییرات فیس‌بوک، به همان دکمه لایک رضایت دهید. بر اساس این گزارش دکمه لایک به یکی از امور مهم در دنیای آنلاین تبدیل شده است. چنانچه نماد دکمه لایک در بیش از 7/5 میلیون سایت دنیا ایجاد شده و روزانه 22 میلیارد بار توسط کاربران اینترنت مشاهده می‌شود. با توجه به این موضوع، فیس‌بوک اخیرا اعلام کرده که نماد دکمه‌های لایک قدیمی در سایت‌های مختلف به صورت خودکار با نماد جدید عوض می‌شود.   طراحی جدید شامل رنگ آبی فیس‌بوکی در پس زمینه و لوگوی این سایت همراه نوشته Like است. فیس‌بوک اولین بار پس از زمان عرضه دکمه لایک در سال ۲۰۱۰، در ظاهر آن تغییراتی به عمل آورده است. در لایک جدید، قسمت بالایی انگشت شست حذف شده و به جای آن حرف F که نماد فیس‌بوک است، کار شده است.
نوک رو به بالای انگشت شست نیز در یک کادر دیگر که بالای دکمه لایک جای دارد منتقل شده و در آنجا تعداد لایک‌های صفحه نشان داده می‌شود. حال غیر از وظیفه لایک کردن، این دکمه کار به اشتراک‌گذاری را هم انجام می‌دهد. در حقیقت هر دو وظیفه در قالب یک دکمه گنجانده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :