آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40250
تاریخ انتشار : 23 آذر 1392 10:23
تعداد بازدید : 809

سرانجام واگذاری ADSL مخابرات به مشکل خورد

در پی توقف فروش پهنای باند توسط زیرساخت به مخابرات، معاون ارتباطات مخابرات از توقف واگذاری ADSL در دو استان و برخی مناطق تهران خبر داد.

فناوران - داوود زارعیان با بیان این مطلب گفت: مخابرات در مناطقی که امکانات برای واگذاری پورت‌های جدید نداشته دستور توقف واگذاری ADSL را صادر کرده است و در مناطقی که امکانات وجود دارد واگذاری ADSL ادامه خواهد یافت. مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات گفت: برای رفع نیازهای پهنای باند خود به STM1 200 نیاز دارد.
زارعیان افزود: هماهنگی با شرکت زیرساخت برای تطبیق صورت‌های مالی در حال انجام است و امیدواریم این مشکل زودتر حل شود.

تغییر روال  ارسال پیامک صورتحساب ماهانه همراه اول
معاون ارتباطات شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با مهر نیز  از تجدیدنظر در صدور قبوض میان دوره تلفن همراه و ثابت خبر داد و گفت: در نظر داریم نحوه صدور قبوض تلفن همراه و ثابت را مانند گذشته به هر دوماه یکبار بازگردانیم تا مشترکان سردرگمی و نارضایتی در این باره نداشته باشند.
 زارعیان در خصوص نارضایتی مشترکان تلفن ثابت و همراه از قطع میان دوره خطوط تلفنی شان به دلیل عدم پرداخت بدهی افزود: قطع ارتباط مشترکان موبایل و تلفن ثابت مطابق قانون انجام می شود به این معنی که مخابرات خطوط مشترکان بدهکار را تا سقف ودیعه در میان دوره قطع نمی کند و به همین دلیل درصد خطوطی که در میان دوره قطع ارتباط می‌شوند بسیار ناچیز است. وی با بیان اینکه سیستم صورتحساب گیری مخابرات مجهز به  سرویس های اطلاع رسانی است، افزود: زمانی که بدهی مشترک به میزان ودیعه نزدیک می شود، سیستم به صورت خودکار به مشترک پیامک می دهد.
معاون شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه به ندرت اتفاق می افتد که ارتباط مشترک بدون اطلاع رسانی به وی قطع شود گفت: بعد از پیامک اطلاع رسانی، ارتباط مشترک یک طرفه شده و در آن مدت زمان پرداخت نیز به وی اطلاع داده می شود. زارعیان با بیان اینکه مخابرات حداقل 72 ساعت قبل از آنکه ارتباط مشترک قطع شود در مورد بدهی و صورتحساب وی اطلاع‌رسانی می‌کند افزود: در صورتی که مشترکان برای پرداخت بدهی خود به صورت تلفنی و از طریق تلفن گویای مخابرات -9990 - اقدام کنند ارتباط‌شان در کمتر از یک دقیقه وصل می شود اما چنانچه برای پرداخت از روش های دیگری همچون دستگاه‌های بانکی استفاده کنند زمان وصل خط بیشتر خواهد بود.

بدهی 423 میلیارد تومانی مشترکان به مخابرات
سخنگوی شرکت مخابرات ایران با تاکید بر اینکه این شرکت سهم دولت را از محل درآمد مخابرات، در زمان مقرر پرداخت می کند گفت: این درحالی است که به دلیل بدهی های مشترکان به مخابرات، میزان لاوصولی‌های مخابرات در زمینه تلفن ثابت 423 میلیارد تومان برآورد
می شود. وی با اشاره به اظهارات هفته گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تجدیدنظر در زمینه قطع ارتباط مشترکان به دلیل بدهی گفت: تقویت سیستم‌های اطلاع رسانی در زمینه بدهی مشترکان در دستور کار قرار دارد. از طرفی می توانیم برای مشترکانی که ودیعه ای نزد مخابرات ندارند سقف میان دوره صورتحسابشان را افزایش دهیم. زارعیان در مورد نارضایتی برخی مشترکان برای صدور قبوض میان دوره گفت: در زمینه تلفن همراه به دلیل آن که قبوض دوره اول مهرماه به دلیل بازگشت تعرفه ها به صورت قبل و دستور وزیر ارنباطات در این باره، با تاخیر صادر شد در صورتحساب مشترکان اختلالی به دلیل تداخل قبوض میان دوره و پایان دوره پیش آمد که به نظر می رسد از ماه آینده با این مشکل مواجه نشویم. معاون شرکت مخابرات ایران افزود: براساس برنامه‌های در دست اقدام، موضوع صدور قبوض صورتحساب مشترکان در دست تجدید نظر است تا در صورت امکان، قبوض تلفنی بار دیگر به حالت گذشته بازگردد و دو ماهه صادر شود تا مشترکان با تداخل و سردرگمی در صورتحساب های خود مواجه نشوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :