آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40252
تاریخ انتشار : 23 آذر 1392 10:27
تعداد بازدید : 829

چراغ سبز بازار جهانی به بازی های ایرانی

بازی های «شبگرد» و «ارتش فرازمینی» در نخستین گام برای عرضه جهانی موفق به دریافت گرین لایت از شرکت استیم بزرگترین شبکه فروش دیجیتال بازی های رایانه ای در دنیا شد.

فناوران - بازی شبگرد توانست با کسب 42 هزار رای از کاربران شبکه استیم از سراسر دنیا جواز گرین لایت عرضه در سایت استیم را دریافت کند. همچنین بازی ایرانی ارتش فرازمینی نیز توانست پس از گذشت تنها دو هفته مجوز شبکه استیم را دریافت و در جهت عرضه جهانی قرار گیرد. این بازی 93 درصد راه را برای رسیدن به 100 بازی برتر طی کرد و پیش از ورود به جمع بازی‌های برتر جهت انتخاب، مجوز خود را دریافت کرد. «ارتش فرازمینی» یک بازی حادثه‌ای تیراندازی اول شخصی است که در آینده‌ای دور اتفاق می‌افتد و روایتگر جنگ های بشریت بر سر بزرگترین دغدغه‌ خود یعنی انرژی است.
در این بازی تلاش شده تا تمامی استانداردهای بازی‌های برتر این سبک رعایت شده و محیط هایی بدیع و جذاب در کنار گیم پلی روان و سریع همراه با روند داستانی درگیر کننده عواملی باشند تا «ارتش فرازمینی» را فراتر از یک بازی مستقل ایرانی مطرح کند.
بازی «شبگرد: طلوع تاریکی» نیز با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در سبک حادثه ای ماجرایی سوم شخص در مرحله نهایی تولید قرار دارد. این بازی روایت خلافکارانی بوده که از دست عدالت فرار کرده و در تاریکی شب سعی در تباهی دنیا دارند. شبگرد که فرشته شب و آواز عدالت است، به کابوس خلافکاران تبدیل می شود. بازی شبگرد دارای محیط‌های بزرگ و پر جزییات بوده و بازیکن در حین بازی به مبارزه تن به تن و حل معما و تفحص می‌پردازد.
موفقیت این دو بازی در اخذ مجوز سایت استیم نشانه مقبولیت عناوین ایرانی در خارج از مرز های کشورمان است. گرین لایت مجوزی است که توسط آراء کاربران سایت استیم به بازی هایی که درخواست پیوستن به شبکه توزیع شرکت استیم را دارند داده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :