آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4026
تاریخ انتشار : 27 آذر 1390 10:52
تعداد بازدید : 814

نگاهی به چرخه حیات در دنیای مخلوقات انسانی

انقراض نسل آنالوگ ها

تحقیقات انجام شده در بین 3 هزار فرد بزرگسال که طی 30 سال گذشته به نحوی با فناوری در ارتباط بوده یا از وسایل آن استفاده کرده اند نشان داده است که بسیاری از مخلوقات انسان ها مانند چاپ عکس و استفاده از تلفن عمومی و ضبط برنامه های تلویزیونی بر روی نوارهای VHS به دست پیشرفت های دیجیتالی کشته شده اند!

ترجمه: محمدرضا احمدی‌نیا
منبع: تلگراف

دیگر کسی به دفاتر مسافرتی و سراغ مسوولان تورها نمی‌رود، چون همه مردم ترجیح می‌دهند آنلاین ثبت نام کنند درست مثل اغلب ما که دیگر از باجه تلفن برای تماس‌های‌مان استفاده نمی‌کنیم.
تماس گرفتن با سینما برای چک کردن سانس‌های نمایش فیلم هم به‌خاطر ترجیح استفاده از خدمات آنلاین دیگر رواج ندارد.
چاپ عکس روی کاغذ در دورانی که اغلب مردم ترجیح می‌دهند عکس‌های‌شان را در اینترنت به اشتراک بگذارند و یا روی لپ‌تاپ‌ها آرشیو کنند بدون هیچ تعجبی در رتبه دوم منقرض شده‌‌هاست.
ضبط بر روی نوارهای مغناطیسی رتبه سوم انقراض را دارد و این رتبه را مدیون تکنولوژی ضبط بر روی دی وی دی است که امروزه دیگر در دوربین‌های دیجیتال هم گنجانده شده است.
تماس با مرکز اطلاعات یا مراکز ثبت‌نام رخدادهای مختلف منقرض بعدی است چون مردم بیشتر ترجیح می‌دهند با وسایل همراه یا اینترنت این کار را انجام دهند.
منقرض‌های بعدی حمل CD player و نوشتن نامه با دست است که به همت دیجیتال‌ها دیگر رواج ندارند.
پرداخت قبوض از راه پست و چک کردن نقشه قبل یا حین سفرهای جاده‌ای هم دیگر انجام نمی‌شوند و می‌شود گفت که در حال فراموش شدن هستند.
کلیر آلبویس آلکایس، متخصص پشتیبانی آنلاین سایت www.mozy.co.ukکه برگزار کننده این تحقیق بوده است، می‌گوید: وقتی تکنولوژی‌های قدیمی در حال انقراض هستند، ثبت وقایع در اینترنت و ذخیره‌سازی ابری بسیار مهم است، چون منبعی برای مراجعات  آینده است.
او می‌گوید: یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که بریتانیایی‌ها به‌طور روزافزونی در حال جایگزین‌کردن عادات قدیمی خود با تکنولوژی هستند اما این به آن  معنی نیست که این نگرانی را نداریم که اگر کامپیوترهای‌مان خراب شود یا آیفون‌های‌مان را گم کردیم چه کنیم؟ پس مهم است که از ثبات دارایی‌های آنلاین خود مانند عکس‌های نفیس، موسیقی‌های مورد علاقه و مدارک مهم اطمینان داشته باشیم و نسخه‌های پشتیبان آنها را تهیه کنیم.
یکی دیگر از یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند نیاز به مراکز تلفن، دفتر تلفن و شارژ‌های مختلفی که با تلفن انجام می‌شد را از میدان به در برده و دیگر نیازی به آنها نیست.
در همین زمان با حضور کامپیوترها دیگر افراد قلم‌ به‌دست رو به صفر گذاشته و مردم از وقتی خریدهای‌شان را از طریق آگهی‌های تلویزیونی انجام می‌دهند و کارهای بانکی را در اینترنت، کسی پاشنه‌اش را ور نمی‌کشد تا برای کارهای روزمره به کوچه و خیابان برود.
این بررسی می‌گوید یک پنجم افراد هرگز بدون دسترسی به اینترنت نمی‌مانند. به‌طور میانگین بریتانیایی‌ها چهار دستگاه کامپیوتری در خانه دارند و دوبرابر این تعداد هم گزارش داده‌اند که بیش از 10 سال از زمانی که کامپیوتر دارند، می‌گذرد. با وجود همه این نتایج معلوم می‌شود که فناوری به شدت و سرعت در حال فشرده کردن زندگی روزمره ماست و سه چهارم مردم می‌گویند زندگی روزمره آنها بدون فناوری تقریبا غیرممکن است.
مصرف‌کنندگان از صرف هزینه برای خرید فناوری‌های تازه لذت می‌برند و 75درصد استفاده‌کنندگان نیز معتقدند گجت‌های آنها حداقل هفته‌ای دو ساعت در زمان برای‌شان صرفه‌جویی می‌کند. چون برای بسیاری از کارهای وقت‌گیر حضوری از آنها استفاده می‌کنند. همین طور شش دهم افراد نیز معتقدند با استفاده از این وسایل زندگی‌شان ارتقا پیدا کرده چرا که توانسته‌اند بین کار و زندگی شخصی توازن برقرار کنند.
40 فعالیتی که با ظهور دنیای دیجیتال رو به انقراض است.
1- تلفن زدن به سینما برای فهمیدن سانس‌ها
2- مراجعه به یک آژانس مسافرتی برای گذراندن تورهای تعطیلات
3- ضبط ویدیو بر روی نوارهای VHS
4- تماس با اطلاعات تلفنی
5- استفاده از تلفن‌های عمومی
6- خرید بلیت برای مناسبت‌های مختلف از طریق تلفن
7- چاپ عکس
8- نصب آگهی طبقه‌بندی شده بر روی شیشه مغازه
9- تماس با ساعت گویا
10- حمل سی دی پلیر
11- نوشتن نامه‌های دستنویس
12- خرید دوربین‌های عکاسی فیلم‌دار(آنالوگ)
13- درست کردن نوارهای کاست انتخابی
14- پرداخت قبوض در اداره پست و بانک
15- استفاده از دفتر تلفن
16- مراجعه به نقشه (کاغذی) قبل یا حین مسافرت جاده‌ای
17- مراجعه به بانک یا ایجاد اتحادیه برای تجارت
18- داشتن دایره‌المعارف
19- مراجعه و پرداخت مالیات ماشین در اداره پست
20- خواندن اطلاعات راهنمای تلفن از روی هارد
21- جست‌وجوی دیکشنری‌های دستی برای معنی لغات
22- حفظ کردن شماره تلفن یا گشتن در دفتر تلفن
23- تماشای ویدیو
24- داشتن دوستان مکاتبه‌ای
25- استفاده از مرکز اطلاعات تلفن
26- استفاده از پیجر
27- فکس کردن
28- خریدن سی‌دی‌ها و گردآوری آلبوم‌های سی‌دی
29- پرداخت از طریق چک
30- تماشای برنامه‌ها در ساعت پخش آنها
31- جوشاندن آب یا شیر با اجاق‌گاز
32- آگهی در تراکت‌های تبلیغاتی
33- ارسال نامه‌های عاشقانه
34- مشق نوشتن و انشای دستنویس
35- تمرین برای دیکته کلمات
36- داشتن دفتر خاطرات شخصی
37- ارسال کارت پستال
38- خریدن روزنامه
39- نگهداری قبض‌های چاپی بانک و مالیات
40- مراجعه به حراج‌های خانگی.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :