آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40264
تاریخ انتشار : 23 آذر 1392 10:49
تعداد بازدید : 1063

ایرانی ها، پایه گذار وندالیسم مجازی!

1
رفتار برخی از کاربران آنلاین ایرانی بعد از اعلام نتایج قرعه کشی جام جهانی و هم گروه شدن ایران با آرژانتین هفته گذشته نه تنها در صدر اخبار رسانه های داخلی بلکه در بسیاری از رسانه های خارجی نیز بازتاب داشت. کامنت هایی که ایرانی ها در صفحه فیس بوک بازیکن معروف، لیونل مسی گذاشتند موجب ناراحتی این بازیکن و طرفداران وی و بهت برخی دیگر در ایران و سایر کشورهای دنیا شد. آنچه به تازگی در حال تبدیل شدن به یک عادت برای کاربران ایرانی است، نوشتن یادداشت های کوتاه با ادبیات سیاه و زشت روی دیوار دنیای مجازی است. جایی که در معرض دید تمام مردم دنیاست. پیش از این زیاد با پدیده وندالیسم در دیواره های تاریخی و دیدنی کشورمان مواجه شدیم، گویا ایرانی ها پای پدیده زشت وندالیسم* را در دنیای مجازی نیز باز کرده اند.v هر چند بعد از جنجالی شدن خبر انتشار کامنت های کاربران ایرانی در صفحه فیس بوک این بازیکن، برخی از مسوولان و حتی کاربران در شبکه های اجتماعی در صدد دلجویی از این بازیکن برآمدند اما لیونل مسی به هر حال رنجید.

بهار ادیبان

2
درگذشت نلسون ماندلا هفته گذشته جهان را تحت تاثیر قرار داد. ماندلا در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی در کنار خانواده‌اش با زندگی وداع کرد. به همین مناسبت نه تنها سران کشورها بلکه مردم عادی در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، سایت‌ها و خارج از دنیای آنلاین در مراسم کوچک و بزرگ یاد این مرد را گرامی داشتند. اعلام شده روز درگذشت وی کاربران در توییتر 95 هزار بار در هر ساعت خبر مرگ ماندلا را توییت کردند. اما تنها خبر درگذشت ماندلا نبود که ناراحت کننده بود. درگذشت پدر علم ارتباطات ایران، کاظم معتمدنژاد ابتدای هفته گذشته نیز بسیاری از فعالان رسانه را غمگین کرد.
3
دولت و مجلس بار دیگر در هفته گذشته سوژه خبری بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی بودند. رییس دولت که همراه با وزیر اقتصاد به مجلس رفته بود تا بودجه پیشنهادی را به مجلس ارایه دهند، با انتقادات برخی از نمایندگان روبه رو شدند که کاربران شبکه‌های اجتماعی به یکی از این انتقادات واکنش نشان دادند. همچنین هفته گذشته برخی از نمایندگان از رییس جمهور خواسته‌اند تا در مورد ادامه کار وزیر امور خارجه تجدید نظر کنند. کاربران شبکه‌های اجتماعی ایرانی نیز که بیشترشان دنبال کننده نوشته‌های ظریف در شبکه‌های اجتماعی هستند، نسبت به این درخواست واکنش نشان دادند.
4
سخنرانی رییس جمهور در دانشگاه شهید بهشتی به مناسبت روز دانشجو و نمایشگاه الکامپ نیز از دیگر رویدادهای هفته گذشته بود که مورد توجه کاربران در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.
* وندالیسم به معنای تخریب کنترل نشده اشیا و آثار فرهنگی باارزش یا اموال عمومی است که یک ناهنجاری اجتماعی به حساب می‌آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :