آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40358
تاریخ انتشار : 24 آذر 1392 10:28
تعداد بازدید : 569

دستگیری کلاهبرداری که آموزش هک می داد

رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری خبر داد که به بهانه آموزش «هک» از مردم سرقت می کرد.

ایسنا - سرهنگ سید محسن عرفانی گفت: برابر اخبار واصله و رصدهای انجام شده در فضای مجازی، فردی که با تبلیغات گسترده در اینترنت، ادعای آموزش‌های خلاف و دسترسی به حساب دیگران را در فضای مجازی می داد توسط پلیس فتا استان دستگیر شد.
وی افزود: با بررسی‌های فنی و تخصصی در فضای سایبر، مشخص شد فرد کلاهبردار با دست زدن به تبلیغات گسترده در فضای مجازی با ادعای آموزش‌های غیر مجاز در زمینه «هک و نفوذ»، قصد فریب کاربران اینترنتی را داشته و با دریافت یک دوم وجه قبل از خدمات ذکر شده، پس از دریافت پول دیگر پاسخگوی شماره تلفن و ایمیل خود نبوده و چون مبالغ دریافتی زیر 40 هزارتومان بوده کاربران نیز از ارایه هرگونه شکایتی طرف نظر کرده و بدین ترتیب کلاهبردار به مقصد شوم خود که همان کلاهبرداری از شهروندان بوده، دست می یافت.
رییس پلیس فتای استان خراسان رضوی ادامه داد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا استان به سرعت رد متهم در فضای مجازی شناسایی و با هماهنگی قضایی متهم شناسایی شده، دستگیر و به مکان پلیس فتا منتقل شد.
وی گفت: متهم که ساکن مرکز شهر مشهد است، در رویارویی با مستندات فنی لب به اعتراف گشود و درمورد توانایی ذکر شده مبنی بر آموزش نفوذ و فعل‌های غیر قانونی دیگر، هیچ گونه توانایی و مهارتی ندارد و فقط با این آگهی تنها از متقاضیان کلاهبرداری کرده است که در این رابطه به 73 مورد کلاهبرداری جمعا به مبلغ 28 میلیون ریال اعتراف کرد.
عرفانی در پایان به شهروندان هشدار داد: با توجه به هویت پنهان افراد در فضای سایبری، در برخورد با آگهی‌های اغراق آمیز و فریبنده اینترنتی تامل بیشتری کرده و به سادگی فریب اینگونه افراد را نخورید


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :