آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40392
تاریخ انتشار : 24 آذر 1392 11:45
تعداد بازدید : 557

مولنکوف از فهرست مایکروسافت خارج شد

همین چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت نام استیو مولنکوف (Steve Mollenkopf)، مدیر ارشد عملیات (COO) کوالکوم را در فهرست کاندیداهای جایگزینی استیو بالمر قرار داده است. اما یک روز بعد از آن، منابع آگاه اعلام کردند که مولنکوف به عنوان مدیرعامل بعدی خود کوالکوم برگزیده شده است.

فناوران- استیو مولنکوف قرار است جایگزین پل جاکوبز (Paul Jacobs)، مدیرعامل کنونی کوالکوم شود. پل جاکوبز پسر ایروین جاکوبز (Irwin Jacobs) موسس شرکت کوالکوم است. البته با این تغییرات جاکوبز همچنان به عنوان یکی از مدیران ارشد کوالکوم فعالیت خواهد کرد. استیو مولنکوف از سال 1994 فعالیت خود را با شرکت کوالکوم آغاز کرده و طی این دو دهه همواره یکی از مدیران اصلی شرکت در گروه‌های مختلف بوده است. وی تا پیش از این مدیریت مرکز تراشه‌های بی‌سیم شرکت Qualcomm موسوم به QCT را نیز برعهده داشت.
جالب است بدانید که براساس گزارش چند روز قبل بلومبرگ، مایکروسافت از چندین ماه پیش مولنکوف 44 ساله را زیر نظر داشته و به این نتیجه رسیده بود که می‌تواند روی او به عنوان مدیرعامل حساب باز کند. مدیر عملیات (Chief operating officer)‏ یا مدیر ارشد عملیات یکی از بالاترین سمت‌های اداری در ساختار سازمانی شرکت‌ها به شمار می‌رود که مسوولیت مدیریت کلیه عملیات روزانه شرکت و ارایه گزارش به مدیر عامل را بر عهده دارد. مولنکوف پیش‌زمینه و سابقه درخشانی در زمینه فناوری دارد. او بخش‌های مختلفی را در کوالکوم رهبری می‌کند؛ عملیات‌های کسب‌وکار، توسعه بازار و مناطق توسعه. مولنکوف همچنین فعالیت‌های بسیاری در زمینه توسعه آینده و استراتژی جهانی این شرکت دارد. از آنجاکه مایکروسافت نیز چند وقتی است با طراحی ابزارهای ویندوز فونی‌اش به ایجاد رقابت در دنیای گوشی هوشمند فکر می‌کند، به نظر می‌رسید که فردی چون مولنکوف به درستی با استراتژی‌ها و برنامه‌های آینده این شرکت همخوانی دارد.
با این حال باز هم باید منتظر ماند و دید که مایکروسافت در نهایت چه کسی را به عنوان مدیر عاملی بعدی و جایگزین استیو بالمر انتخاب خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :