آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40425
تاریخ انتشار : 25 آذر 1392 10:19
تعداد بازدید : 742

قزوینی ها، کرایه تاکسی را الکترونیکی می دهند

سامانه پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی با استفاده از کارت های عضو شبکه شتاب، در قزوین عملیاتی شد.

راه‌پرداخت- همه ما روزانه از وسایل نقلیه عمومی بالاخص تاکسی‌ها استفاده می‌کنیم و پرداخت کرایه آنها وقتی پول خرد به همراه نداشته باشیم مشکلات زیادی را هم برای راننده و هم برای مسافر به وجود آورده می‌آورد.
بر این اساس شرکت سیمرغ تجارت بنابر ماموریت خود اقدام به راه‌اندازی سیستم پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی کرده است و به این ترتیب اولین گام این طرح در قزوین برداشته است.
سیستم هوشمند پرداخت کرایه تاکسی 18 آذرماه توسط شرکت سیمرغ تجارت با همکاری شرکت کوروش تاکسی قزوین با حضور جعفر پشامی مدیرعامل شرکت سیمرغ تجارت و کاشی‌پزها مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر قزوین به بهره‌برداری رسید.
براساس سیستم هوشمند پرداخت کرایه تاکسی، مسافران برای پرداخت وجه کرایه خود نیازی به همراه داشتن پول خرد ندارند و با استفاده از کارت بانکی و دستگاه pos موجود در تاکسی کرایه خود را پرداخت می‌کنند. با عملیاتی شدن این پروژه 60 تاکسی در قزوین به سیستم پرداخت الکترونیکی متصل شده‌اند که سه عدد از این تاکسی‌ها، تاکسی بانوان است.
از طریق سیستم کنترل، راهبری و پرداخت الکترونیکی، می‌توان با استفاده از دستگاه GPS موجود در تاکسی مسیر آنها را کنترل کرد و با دستگاه TX تاکسی‌ها را برای انتخاب بهترین مسیر راهبری کرد.
جعفر پشامی مدیر عامل شرکت سیمرغ تجارت گفت: قزوین اولین ایستگاه از پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی در سطح ایران است و همانگونه که ماموریت شرکت ما که ارایه خدمات پرداخت خرد الکترونیکی به افراد جامعه است، اجرای این طرح ادامه خواهد داشت.
وی افزود: پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی منافع بسیاری برای مسافران، رانندگان و در کل برای سیستم حمل‌ونقل دارد که برخی از آنان عبارتند از: خودکارسازی فرآیند پرداخت کرایه و افزایش رضایتمندی شهروندان و رانندگان تاکسی، فراهم سازی امکان دریافت و پرداخت دقیق کرایه مطابق با تاکسیمتر، نظارت و مدیریت بر فعالیت‌های ناوگان تاکسیرانی و اهتمام به ایجاد رویه‌های بهبود مستمر و دستیابی به آمار و اطلاعات تحلیلی و یکنواخت سازی ارایه خدمات.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :