آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40430
تاریخ انتشار : 25 آذر 1392 10:27
تعداد بازدید : 806

بیانیه‌ای در انتقاد به رفتار برخی کاربران ایرانی

هر ایرانی یک سفیر مجازی است

روابط عمومی همایش ملی جامعه و فضای مجازی در بیانیه ای رفتارهای غیر اخلاقی اخیر برخی شهروندان در فضای مجازی را تقبیح کرد و خواستار درک و فهم صحیح الزامات جدید زندگی در فضای مجازی شد.

فناوران- روز گذشته روابط عمومی همایش ملی جامعه و فضای مجازی در واکنش به اظهارات ناشایست برخی کاربران ایرانی در روزهای اخیر بیانیه‌‌ای صادر کرد.  
در بخشی از این بیانیه آمده است: بایسته است جامعه شهروندی که در این فضا مبدل به جامعه شبکه‌وند می‌شود به اعمال و رفتار خود و دیگری واقف باشد و به مصداق روایت «مومن آیینه مومن است» به نقد رفتارهای نا به جای فردی و جمعی اقدام کند و متذکر خطاها
باشد.
این بیانیه می‌افزاید: جامعه ایرانی باید به اصالت و جایگاه بالنده خود اشراف داشته باشد و هیچگاه غفلت و فراموشی منجر به حرکاتی نشود که با کژکارکردی و شکل دادن تصویری مخدوش از بخش یا بخش‌هایی از جامعه به وجود آورد و به ایجاد فضایی مکدر و آلوده
دامن بزند.
 نهادها و دستگاه‌های دولتی و مدنی نیز ضمن فرهنگ‌سازی و اشاعه آداب و روش‌های صحیح بهره‌برداری از این فضا در ایجاد و پایش فضایی امن اهتمام داشته باشند.
همانطور که رفتارهای بروز یافته در فضای مجازی برخاسته از شرایط جامعه است، مسایل پدید آمده در این فضا، جامعه را نیز متاثر می‌کند.
هر شهروند ایرانی در فضای مجازی سفیر جامعه ایرانی است. بیاییم در برابر رفتارهای خود و دیگران مسئول باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :