آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4045
تاریخ انتشار : 28 آذر 1390 23:13
تعداد بازدید : 443

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران:

افزایش تعرفه مکالمات تلفن ثابت در حال بررسی است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تغییر تعرفه مکالمات تلفن ثابت را که طبق دستورالعمل شورای رقابت باید از اول دی ماه اعمال شود بسته به سیاست های مخابرات عنوان کرد و گفت: این موضوع در دست بررسی است.

وایمکس نیوز- شورای رقابت اوایل آبان ماه امسال افزایش 12 درصدی نرخ مکالمات تلفن ثابت را تصویب کرد تا از این پس تعرفه هر پالس مکالمات تلفنی از 7/44 ریال به 51 ریال تغییر یابد و اعلام کرد که این تعرفه‌ها از اول دی ماه می‌تواند در قبوض مشترکان تلفن ثابت اعمال شود.
پیشنهاد تغییر قیمت مکالمات تلفن ثابت که حدود هفت سال است بدون تغییر مانده از سوی شرکت مخابرات ایران سال گذشته در قالب بسته پیشنهادی ابتدا به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سپس به شورای رقابت ارایه شد که در این بسته پیشنهادی، چندین تعرفه متغیر با توجه به زمان و مکان برای مشترکان تلفن ثابت در نظر گرفته شده بود اما شورای رقابت با رد این پیشنهاد، دستورالعمل جدیدی را برای نرخ‌گذاری به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرد.
صابر فیضی در مورد اجرا شدن یا نشدن مصوبه شورای رقابت از اول دی ماه گفت: تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت همزمان با حذف کدهای مخابراتی شهرستان‌ها صورت گرفته به همین دلیل برای اجرای آن نیازمند بررسی و برنامه‌ریزی هستیم.
وی با بیان اینکه تا قبل از اول دی ماه اعلام خواهیم کرد که تعرفه‌های جدید در قبوض مشترکان اعمال خواهد شد یا خیر، عنوان کرد: دستورالعمل شورای رقابت در تغییر نرخ مکالمات تلفنی به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شده و این تعرفه‌ها تا پایان سال 91 غیر قابل تغییر است اما اجرای این دستورالعمل از اول دی ماه بستگی به سیاست‌های مخابرات خواهد داشت.
گفته می‌شود متوسط استفاده ماهانه ایرانیان از تلفن ثابت، 6 هزار و 500 تومان است و افزایش 12درصدی پالس مکالمات تاثیر محسوسی در صورتحساب‌های مشترکان تلفن ثابت نخواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :