آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4046
تاریخ انتشار : 28 آذر 1390 23:15
تعداد بازدید : 532

Quantumian 1

عضو جدید خانواده کوانتوم فورس مبتنی بر X79 عرضه شد

فاکسکان مادربورد جدید خود را از خانواده کوانتوم فورس که به عنوان سری مادربوردهای high-end شناخته می شود با نام Quantumian 1 معرفی و عرضه کرد.

فناوران – این مادربورد با جدیدترین تراشه اینتل یعنی X79 و بر پایه سوکت 2011 عرضه شده و از پردازنده‌های سری Sandy Bridge-E اینتل با فناوری به‌روز Turbo Boost Technology اینتل همراه است. مدار VRM حرفه‌ای به کار رفته در این مادربورد دارای 14 فاز Hybrid PWM  است که 12 عدد آن برای تغذیه پردازنده و 2 فاز دیگر برای VSA مورد استفاده قرار می‌گیرد. این طراحی ویژه  پایداری صددرصد سیستم را در پرفشارترین شرایط پردازشی تامین کرده و سیستم فوق‌العاده قدرتمندی را حتی در اورکلاکینگ برای کاربر فراهم می‌آورد.در بخشی از  مادربورد سنسورهای اندازه‌گیری  ویژه‌ای روی بورد قرار گرفته تا کاربران با مولتی‌متر به صورت دستی بتوانند از تغییرات لحظه‌ای ولتاژ قسمت‌های مختلف سیستم آگاه شوند و با وجود تمامی کلیدهای مربوط به اورکلاکینگPrompt OC! برای اورکلاکینگ لحظه‌ای و خاموش و روشن کردن سیستم به همراه نمایشگرهاییDebug LED (نمایش کدهای POST) از دیگر  امکانات این مادربورد است.این مادربورد مانند بقیه مادربوردهای سری کوانتوم فورس به رنگ قرمز و سیاه طراحی شده است. بهره‌گیری از سیستم حافظه چهار کانالهQuad channel DDR3 2400، وجود چهار شکاف PCIe 3.0 x16 و پشتیبانی از فناوری‌های کارت‌های گرافیک NVIDIA SLI وAMD CrossFire X، درگاه‌های USB 3.0 و
 SATA 3.0، eSATA، شبکه دوتایی gigabit LAN، و در آخر بایوس دو قلو از سری  بایوس‌های کوانتوم فورس بخشی از ویژگی‌های ممتاز این مادربورد به حساب می‌آید.
مادربوردهای فاکسکان توسط شرکت دریا کامپیوتر در بازار ایران گارانتی و عرضه می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :