آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4049
تاریخ انتشار : 28 آذر 1390 23:31
تعداد بازدید : 380

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران:

تحریم کنندگان ایران به اقتصاد به عنوان ابزار همگرایی نگاه کنند

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، با اشاره به تحریم های اقتصادی ایران ضمن تاکید بر اینکه تشدید تحریم ها بیش از هر چیز منافع ذی نفعان را تحت الشعاع قرار می دهد، گفت: مطرح شدن تحریم نفتی ایران موضوعی عجیب است که این مساله به نوبه خود اصل موضوع تحریم را زیر سوال می برد. معتقدم که این امر امکان تحقق اهداف تحریم را کمتر می کند.

ایلنا- محمد نهاوندیان با اشاره به تبعات تحریم نفتی ایران در حوزه افزایش قیمت جهانی این محصول افزود: امروز با توجه به شرایط اقتصادی دنیا، کوچک‌ترین عامل می‌تواند آثار منفی جدیدی در تشدید بحران اقتصادی جهان به همراه داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه آثار تحریم نفتی ایران روی تعداد عظیم شرکت‌ها و بانک‌ها که در مقابله با تحریم نفع می‌برند، قابل کنترل نیست، اذعان داشت: بهترین راهکار آن است که کشورهای مختلف با عبرت‌گیری از مسیر خسته کننده تحریم، به دنبال منافع متقابل در اقتصاد باشند. در اقتصاد منطقه و دنیا، هم اکنون مسایل زیادی وجود دارند که می‌تواند منافع متقابل دریافت کرده و موضوع «برد-برد» را تجربه کنند.
به گفته نهاوندیان، امروز می‌توان برای حل مسایل سیاسی از پتانسیل‌های اقتصادی استفاده کرد که در این زمینه بهتر است تحریم‌کنندگان ایران برای یک بار هم که شده به اقتصاد به عنوان ابزار همگرایی نگاه کنند.
رییس پارلمان بخش خصوصی در ادامه به موضوع طرح بهبود فضای کسب و کار اشاره کرد و افزود: تصویب این طرح اقدام ارزشمندی از سوی مجلس بود که امیدواریم با نهایی شدن آن دستاوردهای مثبتی برای فعالان اقتصادی کشور حاصل شود.
وی با اشاره به اینکه در مراحل مختلف تهیه این قانون از نظرات تمامی تشکل‌ها استفاده شده است، تصریح کرد: با تصویب نهایی قانون، مکانیزم مستمر بهبود فضای کسب و کار در نظر گرفته شده و هر زمان می‌توان این نظرات را اعمال کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :