آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4051
تاریخ انتشار : 28 آذر 1390 23:39
تعداد بازدید : 263

معاون پژوهشي وزير علوم:

حضور بخش خصوصي در عرصه پژوهش كمرنگ است

معاون پژوهشي وزير علوم با اشاره به اينكه در حال حاضر بخش خصوصي حضور كمرنگي در پژوهش دارد، گفت: حضور جدي بخش خصوصي در پژوهش يكي از تكاليف قانون برنامه پنجم توسعه است.

ایسنا-  محمد مهدي‌نژاد نوري كه در دومين همايش ملي مديريت پژوهش و فناوري سخن مي‌گفت، اظهار داشت: يكي از ويژگي‌هاي اين همايش آن است كه تا قبل از برگزاري آن و با برپايي پيش نشست‌هاي مفصل با حضور مديران پژوهشي كشور، دستاوردهاي بزرگي در زمينه مديريت و پژوهش و فناوري به دست آمده است كه امروز شاهد جمع‌بندي و ارایه نتايج حاصل از آنها خواهيم بود.
وي با اشاره به تكليف قانون برنامه پنجم توسعه مبني بر حضور جدي بخش خصوصي در پژوهش تصريح كرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد حضور بسيار كمرنگ بخش خصوصي در پژوهش هستيم كه اميدواريم با تاكيدات موجود در برنامه پنجم بتوان با تقويت بخش خصوصي ضمن تقويت بخش خصوصي ،  شاهد حضور جدي اين بخش در زمينه پژوهش باشيم.
معاون پژوهش و فناوري وزير علوم در ادامه اظهار داشت: اگر بايد بر اساس علم، پيش رويم و تحقيقات خود را نيز بر پايه‌ همين علم قرار دهيم بايد بتوانيم در مديريت و پژوهش و فناوري نيز موفق باشيم كه در اين راستا از سال گذشته مديريت پژوهش و فناوري در دستور كار قرار گرفته است.
وي با بيان اينكه يكي از الزامات مديريت موفق پژوهش و فناوري به كارگيري مديران پژوهشي آگاه به مسایل علمي كشور است، تصريح كرد: با رويكرد جديدي كه در زمينه‌ پژوهش و فناوري در كشور ايجاد شده فعاليت‌هاي پژوهشي هدفمند به توليد علم نافع به يك مطالبه‌ جدي و همگاني تبديل شده است.
مهدي‌نژاد با بيان اينكه يكي از نتايج تغيير رويكرد در زمينه‌ پژوهش و فناوري كشور، هدايت دانشگاه‌ها به انجام پروژه‌هاي كلان به جاي پروژه‌هاي كوچك است، اظهار اميدواري كرد كه دستاوردهاي حاصل از دومين همايش ملي مديريت پژوهش و فناوري بتواند كشور را منتفع سازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :