آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4070
تاریخ انتشار : 29 آذر 1390 9:28
تعداد بازدید : 506

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری:

سالانه 540 میلیون تومان به توسعه دولت الکترونیکی اختصاص می یابد

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری از رفع تمامی ابهامات موجود در سند نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی که تکالیف دستگاه های اجرایی را برای ارایه خدمات مشخص می کند و از ابلاغ آن به تمامی دستگاه ها خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه کارگروه دولت الکترونیکی، سالانه مبلغ 540 میلیون تومان به توسعه دولت الکترونیکی اختصاص می یابد.

وایمکس نیوز- احمد بزرگیان با اشاره به آخرین جلسه‌ای که کارگروه دولت الکترونیکی با اعضای نهاد ریاست جمهوری در هفته اخیر داشته است، افزود: در این جلسه نقشه جامع دولت الکترونیکی در قالب آنچه که قانونگذار در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی کرده مورد بررسی قرار گرفت که از جمله طرح‌های این سند می‌توان به نقشه راه دولت الکترونیکی، پرونده سلامت الکترونیکی، عدالت الکترونیکی و تجارت الکترونیکی اشاره کرد که البته در این نشست موضوع مربوط به کنترل فرهنگی نیز به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
وی با بیان اینکه این سند به عنوان نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی در نظر گرفته شده تا تکالیف تمامی دستگاه‌ها در راستای خدماتی که ارایه می‌دهند تعیین شود، گفت: نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی بر این اساس تصویب و ابلاغ شد تا براساس آن هر دستگاه اجرایی خدمات قابل ارایه خود را برای بودجه سال 91 مشخص کند.
بزرگیان با تاکید بر اینکه در نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی 260 پروژه برای تحقق ارایه یکهزار و 600 خدمت
 به صورت الکترونیکی تعریف شده است، افزود: دستگاه‌های اجرایی براساس این سند ملزم شده‌اند که خدمات خود را معرفی کرده و برنامه زمانبندی ارایه دهند تا بودجه سال 91 بر این اساس بسته شود.
وی با بیان اینکه بر این اساس کنترل ارایه و اجرای خدمات طبق برنامه‌ریزی‌های اعلام شده از طریق کارگروه دولت الکترونیکی صورت خواهد گرفت، گفت: حدود 20 سرویس مشترک نیز تعریف شده که به عنوان زیرساخت سند تعاملی دولت الکترونیکی بین دستگاه‌های اجرایی و سه قوه خواهد بود.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری با بیان اینکه کارگروه ویژه‌ای برای کنترل زمانی و تعیین خدمات قابل ارایه به صورت الکترونیکی از سوی دستگاه‌ها در این نشست تشکیل شد، افزود: همچنین در این جلسه آیین نامه روان سازی تحقق دولت الکترونیکی که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه شده بود به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
وی با بیان اینکه آنچه را که در قالب وظایف دستگاه‌های اجرایی است امسال و در پوشش یک سند تفاهم‌نامه میان معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و دستگاه‌های اجرایی گنجاندیم تا قابلیت تحقق این سند مشخص شود، گفت: برای سال‌های 91 تا 94 که سال‌های حاکمیت برنامه پنجم توسعه کشور است هر سال و براساس تکالیف دستگاه‌های اجرایی این خدمات تنظیم خواهد شد.
بزرگیان از رفع تمامی ابهامات موجود در سند نقشه راه خدمات دولت الکترونیکی که تکالیف دستگاه‌های اجرایی را برای ارایه خدمات مشخص می‌کند و ابلاغ آن به تمامی دستگاه‌ها خبر داد و افزود: با توجه به مصوبه کارگروه دولت الکترونیکی، سالانه مبلغ 540 میلیون تومان از سال 90 برای توسعه دولت الکترونیکی اختصاص دادیم که اگرچه امسال این مبلغ به طور کامل تخصیص نیافت اما امید می‌رود در سال 91 کل این مبلغ را داشته باشیم و حتی بتوانیم به صورت متمم بودجه نیز برای افزایش این اعتبار اقدام کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :