آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4077
تاریخ انتشار : 29 آذر 1390 9:49
تعداد بازدید : 421

سردار وحيدي:

ايران پيشگام فناوري توليد هواپيماي بدون سرنشين است

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت: ايران در ساخت هواپيماهاي پيشرفته بدون سرنشين شناسايي، هدف و تهاجمي پيشگام است.

ايسنا- سردار احمد وحيدي افزود: توسعه و تقويت ناوگان هوايي کشور و بهره‌برداري از مزيت‌هاي صنعت هوايي در حوزه عمومي ضروري است.
وزير دفاع افزود: طراحي، توليد، مونتاژ، آموزش و سرويس نگهداري انواع هواپيماهاي سبک و فوق سبک گلايدر، پاراگلايدر و کايت موتور‌دار، هواپيما و بالگرد کنترل از راه دور، سير تاکسي امداد و نجات و پروازهاي تفريحي توريستي را از جمله زمينه‌هاي کاري اين مرکز هوايي ذکر کرد.
وزير دفاع با تاکيد بر گسترش و توسعه اين قبيل مراکز هوانوردي افزود: کارآفريني و اشتغالزايي، مستقيم و غيرمستقيم، درآمدزايي، حمل و نقل هوشمند و ايمن در زمان بسيار کم و نهادينه‌سازي صنعت هوايي از ديگر مزاياي ايجاد اين‌گونه مراکز است که بايد در اقصي نقاط کشور راه‌اندازي
 و فعال شود.
به گزارش سپاه نيوز؛ وي در ارتباط با هواپيماي بدون سرنشين پهپاد آمريکايي گفت: توضيحات لازم در مورد اين موضوع در رسانه‌ها اعلام شده است. ضمن اينکه جمهوري اسلامي ايران سازنده اين‌گونه هواپيماهاي بدون سرنشين است که توليد آن در مدل‌هاي شناسايي، هدف و تهاجمي در حال انجام است. البته در اوج فرياد زورگويان(آمريکا) خداوند نشان داد که نيروي ايمان و خداشناسي حرف اول را در جنگ مي‌زند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :