آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41299
تاریخ انتشار : 8 دی 1392 10:34
تعداد بازدید : 961

با احتساب افزایش قیمت دلار از ۱۲۲۶ به ۲۵۰۰ تومان

حقوق ورودی کالا ۴ برابر شد

رئیس مجمع واردات گفت: طبق مصوبه دولت که برای اجرا به گمرکات ابلاغ شده، از دیروز (شنبه) حقوق ورودی در گمرک چهار برابر شده است که این موضوع می تواند در افزایش قیمت کالاها در بازار تاثیر داشته باشد.

خبرگزاری مهر- محمدحسین برخوردار از مصوبه دولت و ابلاغ آن به گمرکات برای اجرا خبر داد و گفت: طبق مصوبه امروز دولت، حقوق ورودی در گمرکات چهار برابر شده است.
رئیس مجمع عالی واردات اظهارداشت: قبل از این در سال‌های گذشته وقتی برای محاسبه حقوق و سود بازرگانی در گمرکات، ارز 1226 تومانی مرجع به ارز 2500 تومانی مبادله ای تبدیل شد، حقوق ورودی گمرک نیز از 4 به 2 درصد کاهش یافت.
برخوردار خاطرنشان کرد: این تصمیم در ستاد تدابیر ویژه اقتصادی گرفته شده بود. با مصوبه جدید هیئت دولت حقوق ورودی گمرکی 2 برابر شده است.
حقوق ورودی از مصوبات مجلس در گذشته است که در مرحله ای به دلیل تبدیل ارز مرجع به مبادله ای، این حقوق از 4 درصد به 2 درصد کاهش یافته بود و از دیروزدوباره به همان 4 درصد سابق افزایش یافت. به بیان ساده تر، از شنبه این هفته حقوق ورودی هر 100 دلار کالای وارداتی از 2 دلار 1226 تومانی (2500 تومان) به 4 دلار 2500 تومانی (10 هزار تومان) افزایش می‌یابد که قطعا در هزینه حمل و نقل کالاها و در نهایت قیمت کالاها در بازار نیز
 تاثیرگذار خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :