آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41308
تاریخ انتشار : 8 دی 1392 10:44
تعداد بازدید : 794

راننده 50 میلیونی در دام پلیس فتا

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از دستگیری راننده ای خبر داد که نسبت به سرقت اینترنتی وجوه شرکت اقدام می کرد.

ایسنا - سرهنگ محمد مهدی کاکوان در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش زنی با مراجعه به فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت اعلام کرد که مبلغ 51 میلیون تومان از حسابش سرقت شده است.
وی با بیان اینکه این زن صاحب شرکت پیمانکاری بود که با شهرداری تهران فعالیت می‌کرد، گفت: ماموران پلیس در رصد پایانه‌های برداشت این حساب متوجه شدند که سارق یا سارقان احتمالی نسبت به خرید ارز و سکه اقدام کردند، اما سرنخی از ردپای این فرد یا افراد کشف نشد.
کاکوان با بیان اینکه ماموران در بازرسی سیستم رایانه این مدیر شرکت خدماتی دریافتند که تمامی مبالغ در یک ساعت خاص از داخل شرکت برداشت شده است، گفت: بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه ماموران دریافتند هنگامی که پول زیادی به حساب شرکت واریز می‌شود، سارق تنها ساعتی بعد اقدام به خالی کردن حساب می‌کند که بر همین اساس تحقیقات برای دستگیری این فرد آغاز شد.
رییس پلیس فتای پایتخت با بیان اینکه پس از واریز وجه به حساب شرکت، ماموران پلیس با کمین در اطراف محل، نسبت به شناسایی سارق یا سارقان احتمالی اقدام کردند، گفت: سرانجام پس از گذشت ساعتی، راننده شرکت در ساعت پایان کاری وارد شرکت شد و نسبت به سرقت وجوه اقدام کرد که ماموران این فرد 53 ساله را دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی از این راننده 53 ساله مشخص شد که وی با در دست داشتن کلید شرکت و آشنایی با شیوه انتقال وجه و همچنین اطلاع از موجودی حساب شرکت، اقدام به سرقت می‌کرده است گفت: به روسای شرکت‌ها توصیه می‌شود تا تمامی جوانب احتیاط را رعایت کرده، چرا که لزومی ندارد راننده شرکت اطلاعی از موجودی و روش‌های دسترسی به حساب شرکت را داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :