آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41311
تاریخ انتشار : 8 دی 1392 10:45
تعداد بازدید : 816

جلسه هماهنگی وزارت صنعت و پدافند غیر عامل برگزار شد

در دیدار رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و وزیر صنعت، معدن و تجارت، هماهنگ سازی سیاست ها و راهبردهای آتی و پیشبرد اهداف و برنامه های مشترک بین این دو سازمان و وزارتخانه مورد موافقت قرار گرفت.

فناوران - در جلسه‌ای که با حضور نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در محل این وزارتخانه تشکیل شد، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به نقش و اهمیت وزارت صنعت به عنوان یکی از اصلی‌ترین زیرساخت‌های کشور که با تهدیدات متصور و بروز هر نوع اختلال در عملکرد آن، آسیب‌های فراوانی متوجه آن خواهد بود، بر لزوم افزایش ضریب امنیت و ایمنی و بکارگیری تمهیدات لازم برای پایداری هرچه بیشتر در هر شرایطی، بویژه شرایط تهدید و بحران تاکید کرد.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا در این رابطه، تغییر ماهیت تهدید در زمان حاضر را تشریح کرد و افزود: امروزه تهدیدات از نوع سخت به تهدیدات نوین چون سایبری، تروریستی، زیستی و عملیات روانی مبدل شده و تلاش دشمن به سمت ایجاد بحران در حوزه کالاهای ضروری مردم و اقدام به انجام عملیات تروریستی یا خرابکاری صنعتی سوق پیدا کرده است.
جلالی پیش‌بینی سازوکار مناسب با هدف تأمین، تولید، ذخیره‌سازی و توزیع مطمئن کالاهای اساسی و راهبردی مردم، خاص زمان جنگ و بحران را از ضروریات دانست.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: با وجود استانداردها و سامانه‌های ایمنی در شرایط عادی، باید در زمینه صنایع پر خطر و همجواری آنها با مرکز جمعیتی و مجتمع‌های زیستی بویژه با رویکرد دخالت‌های انسانی و سایبری نیز فکر اساسی شود.
در ادامه این جلسه، وزیر صنعت گفت: این وزارتخانه آمادگی خود را در جهت همکاری با اهداف سازمان اعلام می‌دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :