آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41322
تاریخ انتشار : 8 دی 1392 10:59
تعداد بازدید : 938

جشنواره توان یابان و فضای مجازی برگزار می شود

دومین جشنواره «توان یابان و فضای مجازی» با شعار «فناوری اطلاعات و ارتباطات بستری مناسب برای ایجاد فرصت های شغلی» اسفند ماه امسال برگزار می شود.

ایرنا – دبیر دومین جشنواره توان یاب و فضای مجازی با بیان این که این جشنواره به همت مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار می‌شود، افزود: برگزاری این جشنواره همزمان با روز جهانی معلولان و با مشارکت توان یابان و دوستداران جامعه بزرگ توان یابان کشور، فعال در فضای مجازی کلید خورد.
صدیقه اکبری گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات، تحولات بسیاری در عرصه زندگی افراد دارای معلولیت به ویژه در فعالیت های اجتماعی از جمله کارآفرینی این گروه از اعضای جامعه به وجود آورده و به عنوان مهمترین ابزار کارآفرینی مدرن مورد توجه قرار گرفته است. اکبری ادامه داد: کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی قابل دسترس در فناوری اطلاعات پهنه وسیعی برای فعالیت دارد و توسعه فناوری بستر کارآفرینی برای توان یابان است.
وی گفت: جشنواره فضای مجازی و توان یابان با توجه به نقش تاثیر گذار و مغفول مانده فناوری اطلاعات و ارتباطات در کارآفرینی افراد دارای معلولیت و سهولت اشتغال این قشر از جامعه برگزار می‌شود.
اکبری افزود: این جشنواره تلاش می‌کند در کنار معرفی حضور توان یابان در فضای مجازی به این نقش بپردازد و گامی‌در جهت تبیین آن بردارد.
وی، شناسایی و معرفی توانمندی های افراد توان یاب در فضای مجازی، تبیین نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در کارآفرینی افراد دارای معلولیت و بررسی تاثیر وب در زندگی فردی و اجتماعی توان یابان را از محورهای این جشنواره عنوان کرد.
رییس مجتمع نیکوکاری رعد در ادامه اظهارداشت: در این جشنواره از سایت‌های برتر اطلاع رسانی در حوزه معلولان، خبرگزاری برتر در حوزه اطلاع‌رسانی در بخش معلولین، شرکت‌های سرویس دهندگان خدمات مجازی، ساماندهی وبگاه های افراد معلول و فعالان حوزه خبر دارای معلولیت تجلیل خواهد شد.
اکبری ادامه داد: تمامی ‌توان‌یابان، افراد دارای معلولیت و علاقمندان به موضوع معلولیت و فعالان این حوزه در فضای مجازی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. دبیر این جشنواره گفت: علاقمندان می‌توانند تا دوازدهم بهمن ماه سال جاری با مراجعه به سایت raad-charity.org در این جشنواره ثبت نام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :