آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41328
تاریخ انتشار : 8 دی 1392 11:8
تعداد بازدید : 913

معاون رسانه‌های مجازی صدا‌و‌سیما:

راه اندازی آی پی مدیا ۱۰ میلیارد تومان هزینه برد

به گفته معاون رسانه های مجازی صدا و سیما، راه اندازی سرویس آی پی مدیا در کشور کاری بسیار نو است و ما در این زمینه هم زمان با دنیا و حتی جلوتر از آن پیش رفته ایم.

خبرگزاری تسنیم - لطف الله سیاهکلی درباره تأخیر در راه‌اندازی سرویس آی‌پی مدیا در کشور که ماه گذشته فاز اول آن برای 6 استان تهران، آذربایجان‌شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، قزوین و یزد آغاز شد گفت: کار بسیار نو است و ما در این زمینه هم‌زمان با دنیا و حتی جلوتر از آن پیش رفته‌ایم.
وی افزود: شاید اگر می‌خواستیم این تکنولوژی را وارد کنیم، زودتر از اینها به سراغ این کار می‌رفتیم اما ما این کار را نکردیم و ایستادیم و تولید کردیم.
معاون رسانه‌های مجازی صدا‌و‌سیما بیان کرد: این تکنولوژی به دست نمایندگانی از بخش‌های دولتی و خصوصی توسعه یافته و در واقع ماحصل کار متخصصان ایرانی است.
او درباره این که بهتر نبود به جای محروم‌کردن مردم و بومی‌سازی این تکنولوژی، آن را وارد و به شکل هم‌زمان توسعه می‌دادیم تا نهایتا دستاوردی بومی داشته باشیم، گفت: این کار به هیچ عنوان خوب نبود زیرا این سرویس با زندگی سر و کار دارد و تمام اطلاعات بر این بستر قرار می‌گیرد و بنابراین ورود آن دقت می‌خواهد تا ربایش اطلاعات در آن صورت نگیرد.
سیاهکلی با اشاره به سرمایه‌گذاری سه ساله در این پروژه درباره میزان سرمایه گذاری در این پروژه گفت: درست است که سه سال هزینه در این پروژه شده اما مهم ادامه راه و تأمین محتواست زیرا باید هزینه زیادی روی آن انجام شود.
وی ادامه داد: تا حال حاضر سرمایه‌گذاری زیادی روی آن نشده زیرا تولید داخل بوده است و در مجموع شاید زیر 10 میلیارد تومان در طول این سه سال، سرمایه‌گذاری پیرامون آن داشتیم.
او همچنین درباره امکان ارایه مجوز راه‌اندازی این سرویس به شرکت‌های دیگر هم گفت: به هیچ عنوان فعالیت در این بخش انحصاری نیست و  ممکن است اپراتورهای دیگر هم در این زمینه فعال شوند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :