آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41437
تاریخ انتشار : 9 دی 1392 10:43
تعداد بازدید : 1433

جزییات آیین نامه بازنشستگی و استخدام مخابرات

به گفته مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در آیین نامه بازنشستگی که اخیرا به کارکنان ابلاغ شده است سقف پاداش تشویقی برای تمامی کارکنان 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 فناوران– داوود زارعیان با بیان این مطلب گفت: براساس آیین نامه بازنشستگی در صورتی که مبلغ پاداش تشویقی کارکنان به بیش از 100 میلیون تومان برسد شرکت فقط تا سقف 100 میلیون تومان را پرداخت خواهد کرد.
وی در خصوص اینکه گفته می‌شود جایگزین کردن فرزندان افراد بازنشسته منجر به عدم دریافت پاداش تشویقی می‌شود افزود: این موضوع درست است، اما در صورتی کارکنان می‌تواند فرزند خود را جایگزین کنند که تحصیلات مرتبط داشته باشند و در فرآیند مصاحبه و سایر موارد مرتبط با استخدام قبول شوند.
زارعیان درباره اینکه اگر فردی متقاضی جایگزین شدن فرزندش بود و در مراحل استخدامی و مصاحبه امکان به کارگیری فرزند وجود نداشت آیا باز هم پاداش تشویقی به آن تعلق خواهد گرفت، عنوان کرد: این موضوع نیز مد نظر مدیران ارشد شرکت مخابرات بوده و از آنجا که نیت اصلی صاحبان سهام جلب رضایت کارکنان بوده است در صورت پذیرفته نشدن فرزند کل مبلغ پاداش تشویقی به فرد براساس آیین نامه بازنشستگی تعلق خواهد گرفت. زارعیان در خصوص رضایت کارکنان از آیین نامه جدید بازنشستگی شرکت گفت: با توجه به نظراتی که تاکنون دریافت کرده‌ایم به نظر می رسد کارکنان شرکت نیز از این آیین نامه رضایت دارند و تاکنون نیز مخالفت چندانی در این رابطه نداشته‌‍‌ایم.
وی درباره به‌کارگیری کارکنان جدید شرکت که از طریق آزمون جذب شده‌اند افزود: تمامی افرادی که در شرکت‌های مخابراتی استانی جذب شده‌اند اکنون مشغول به کار بوده و تعداد کمی از افراد که برای ورود به شرکت ارتباطات سیار آزمون داده بودند به دلیل متفاوت بودن فرآیند استخدام هنوز به کار گرفته نشده‌اند که آنها نیز به زودی به کار گرفته خواهند شد.
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در خصوص اینکه گفته شده بود مخابرات امسال 2 هزار و 500 نفر دیگر نیرو جذب خواهد کرد، گفت: با توجه به اینکه تعداد افراد بازنشسته مخابرات، امسال بسیار کم بوده جایی برای جذب نیرو نداشتیم اما با توجه به اینکه اکنون آیین نامه بازنشستگی ابلاغ شده است به نظر می رسد شرایط متفاوت شود.
وی در خصوص اینکه چه تعداد از کارکنان مخابرات مشمول آیین نامه بازنشستگی خواهند شد، بیان کرد: فعلا نمی‌توان در خصوص میزان افرادی که مشمول این طرح می‌شوند اظهار نظر کرد، اما با توجه به اعلام عمومی در سطوح مختلف شرکت ها به نظر می‌رسد به زودی درخواست‌های افراد برای بازنشستگی ارایه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :