آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41439
تاریخ انتشار : 9 دی 1392 10:46
تعداد بازدید : 690

آیا دو نوع اینترنت در ایران داریم؟

چندی است کاربران اینترنت با نوعی بی نظمی در دریافت خدمات اینترنتی مواجه هستند. این در حالیست که برخی فعالان اینترنتی شرایط نابرابر کاربران شرکت ها را قبول دارند و دلیل آن را عدم تعادل بین افزایش اخیر ظرفیت اینترنت و برخی تجهیزات داخلی می دانند.

خبرگزاری فارس - علاوه بر مشکل کیفیت سرویس اینترنت که مهمان همیشگی کاربران ایرانی است، این اواخر اوضاع برای کاربران دست‌خوش تغییرات دیگری
نیز می‌شود.
به این صورت که در حالی که یک سرویس برای برخی کاربران مسدود است، برای برخی دیگر باز است و زمانی که برخی با مشکل کندی سرعت مواجه هستند، برخی دیگر مشکلی ندارند.
پیگیری‌ها حاکی از شرایط عادی در اینترنت زیرساخت کشور است. شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت‌های خصوصی اعلام می‌کنند که در روزهای اخیر مشکلی در اینترنت ورودی نداشته‌اند. البته به غیر از پنجشنبه هفته گذشته که به دلیل چند قطعی در اینترنت ورودی، کندی مقطعی سرعت ایجاد شده بود.
با وجود صحت و سلامت اینترنت ورودی کشور، این سوال مطرح می شود که پس مشکل اینترنت از کجاست؟
در شرایط فعلی اغلب فعالان این حوزه تفاوت بین کاربران و شرایط نابرابر برای کاربران شرکت‌های اینترنتی را قبول دارند.
در نتیجه پیگیری از فعالان این حوزه، نظر غالب این بود که این تغییرات و نوسانات در اینترنت کشور، به دلیل افزایش 40 گیگابیت بر ثانیه‌ای پهنای باند کشور در 100 روز نخست دولت است که نوعی ناهماهنگی‌ و عدم تعادل را در عملکرد برخی تجهیزات ایجاد کرده است.
یکی از فعالان این حوزه گفت: این مشکل فنی که برخی تجهیزات بالانس کار نمی‌کند در دست بررسی است و پیش‌بینی می‌کنیم تا 15 روز آینده بار دیگر وضعیت اینترنت به پایداری و تعادل قبل از افزایش ظرفیت برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :