آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41866
تاریخ انتشار : 16 دی 1392 10:49
تعداد بازدید : 728

آقای وزیر! شما مجری قانون هستید

اظهارات اخیر وزیر ارتباطات همان گونه که انتظار می رفت با واکنش های منفی بسیاری از رسانه ها و کاربران اینترنتی در کشور مواجه شد.

سعید همتی

وزیر ارتباطات اخیرا در صفحه شبکه اجتماعی خود و در پاسخ به علت کند و کم‌فروشی اینترنت گفته: "در بیشتر کشورهای دنیا برای استفاده بهینه از پهنای باند، یک پهنای باند مشخص را بین هشت تن ‌به اشتراک می‌گذارند و اصطلاحا این نسبت را تسهیم یک به هشت می‌نامند؛ متأسفانه در کشور ما به دلیل کمبود شدید پهنای باند، این نسبت به ۱ ـ ۲۰ یا حتی ۱ ـ ۲۵ هم رسیده ‌که یکی از دلایل اصلی کاهش سرعت اینترنت کاربر نهایی است." این بسیار تعجب آور است که وزیر ارتباطات به راحتی علت کندی اینترنت را دزدی از حقوق مردم اعلام کرده و به ذکر یک متاسفانه بسنده می‌کند. بماند که چندی پیش وزیر ارتباطات در یک گفت و گوی تلویزیونی حتی از اشتراک یک به چهل اینترنت در ایران نیز سخن گفته بود.
به این ترتیب وزیر ارتباطات به عنوان مجری قانون و نهاد مدافع حقوق کاربران ICT حالا به راحتی می‌گوید مشکل از این است که شرکت‌های اینترنتی به جای تقسیم اینترنت به هشت نفر آن را به 25 نفر و بلکه بیشتر واگذار می‌کنند.  این موضوع درست مانند آن است که یک پلیس به عنوان مجری قانون به میان رسانه‌ها آمده و بگوید "با عرض متاسفانه مدتی طولانی است که تعداد مشخص و شناخته شده‌ای سارق در فلان مکان مشغول دزدی از مردم بوده که این موضوع شکایات زیادی از سوی مردم را به همراه داشته است، روز همگی به خیر و خدا نگهدار!"
آیا مردم از مجری قانونی که مشکل و متخلفان را می‌شناسد خواهند پذیرفت که دست به اقدامی نزده و به نشر خبر بسنده کند؟  نگرانی دیگر اینجاست که از محل برخوردهایی از این دست است که امروز موج گسترده‌ای از تخلفات شرکت‌های اینترنتی در کشور مطرح است و کاربران نمی‌دانند چه باید بکنند. حالا گویی پیام آسوده باش هم برای متخفان صادر شده است.
به این ترتیب مشکل اینترنت در کشور مشخص شد. مشکل دزدی از حق مردم است راهکار آن نیز مشخص نیست و ظاهرا مردم در همین حد بدانند که حق ایشان به گفته مجری قانون در حال خوردن است، کافی‌است!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :