آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 41872
تاریخ انتشار : 16 دی 1392 11:0
تعداد بازدید : 849

سخنگوی شرکت مخابرات ایران:

اشتراک اینترنت طبق قانون باید 1 به 8 باشد

به گفته مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، اشتراک اینترنت بر اساس آخرین مصوبه‎ سازمان تنظیم 1 به 8 است و این اشتراک برای تمام سرعت‎ها به همین منوال است.

روابط عمومی مخابرات - داوود زارعیان در خصوص وضعیت فعلی اشتراک اینترنت بین مشترکان، گفت: اشتراک اینترنت طبق قانون و بر اساس آخرین مصوبه‎ سازمان تنظیم 1 به 8 است و این اشتراک برای تمام سرعت‎ها به همین منوال است.
وی افزود: اگرچه طبق قانون اشتراک 1 به 8 است، ولی در جایی که ما مشکلی برای ارایه‎ بیشتر پهنای باند به مشترکان نداریم، ممکن است که اینترنت با سرعت بالاتری را در اختیار مشترکان قرار دهیم. البته به نظر من اگر مشترکان سرعت 512 کیلو و یا 1 مگ داشته باشند، به هر حال اینترنت با کیفیت بهتر در اختیارشان قرارگیرد و این اشتراک 1 به 8 مشکلی برایشان ایجاد نمی‎کند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در خصوص رتبه بندی شرکت‎های ارایه دهنده‎ خدمات اینترنت توسط سازمان تنظیم، گفت: معمولا رتبه بندی نیازمند یکسری شاخص ها است، شاخص‎ها هم باید به شرکت‎ها اعلام شود.
وی بیان کرد: در رتبه بندی پیشین، اولین مطلب این بود که ما شاخصه‎ها را در اختیار نداشتیم و نمی‎دانستیم که بر چه اساس انجام شده است البته اصراری هم نداریم که این اعلام شود؛ چرا که حتما این شیوه‌کاری، سیاست سازمان تنظیم مقررات است.
وی ادامه داد: نکته‎ دوم اینکه در رتبه‌بندی شرکت‎ها، مقایسه شرکتی مثل شرکت مخابرات ایران با سایر شرکت‎ها از نظر آماری و منطقی معنادار نیست، به عنوان مثال وقتی ما از سوی قانون‌گذار اجبار داریم به 10 هزار دفتر روستایی اینترنت 64 بدهیم پس مقایسه‎ ما با PAPهایی که این اجبار را ندارند معنا دار نیست.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران گفت: باید در ارزیابی‎ها تجدید نظر شود و این تجدید نظر بدین معنا نیست که ما اول بشویم و یا نه. ما اصراری هم بر این بحث نداریم و معتقدیم که در ساختارمان در حال ایجاد تغییراتی هستیم که این تغییرات قطعا به نفع مشترکان در آینده خواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :