آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4190
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 0:35
تعداد بازدید : 711

بهره برداری از سامانه کارت ملی هوشمند در دهه فجر

رییس سازمان ثبت احوال از صدور کارت ملی هوشمند برای تمامی ایرانیان در نیمه دوم سال 91 خبر داد و گفت: در آینده ای نزدیک کارت ملی هوشمند جایگزین شناسنامه می شود.

مهر- محمد ناظمی اردکانی با بیان این مطلب افزود: صدور کارت ملی هوشمند به صورت پایلوت در دست انجام است و در این خصوص قرار داد تجهیز هشت سامانه صدور کارت ملی هوشمند که نیازمند نرم‌افزارهای ویژه است منعقد شده و یا در دست انعقاد است.
به گفته وی، با توجه به اینکه امکان تولید وسایل مورد نیاز برای صدور کارت ملی هوشمند در کشور وجود ندارد به همین دلیل  باید از خارج از کشور وارد شود و همین موضوع مدتی زمان نیاز دارد.
رییس سازمان ثبت احوال تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دهه فجر کارت ملی هوشمند به صورت آزمایشی به بهره برداری می‌رسد.
ناظمی اردکانی افزود: کارت ملی هوشمند برای تمامی ایرانیان خارج از کشوری که دارای کارت شناسایی و شناسنامه ایرانی هستند نیز صادر خواهد شد.
او گفت: در شش ماه اول سال آینده صدور کارت ملی هوشمند به صورت پایلوت در استان قم آغاز می‌شود و در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح، در نیمه دوم سال نیز اجرای سراسر آن برای تمامی مردم کشور آغاز خواهد شد.
ناظمی اردکانی با بیان اینکه بهره‌برداری از کارت ملی هوشمند با سازمان ثبت احوال است، گفت: فضای کاربری سایبری و مجازی برای این کار در سازمان آغاز شده و سایر دستگاه‌هایی که از کارت ملی هوشمند استفاده خواهند کرد باید زیرساخت‌های خود را
فراهم کنند.
 معاون وزیر کشور از جایگزین شدن کارت ملی هوشمند به جای شناسنامه‌ها خبر داد و تاکید کرد: با اجرای سراسری این طرح در سطح ملی، در آینده‌ای نزدیک کارت ملی هوشمند جایگزین شناسنامه می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :