آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4191
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 0:37
تعداد بازدید : 685

رييس ستاد سوخت كشور:

دستگاه هاي موفق و معطل در ارایه خدمات الکترونیکی معرفی می شوند

رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور گفت: در دومين همايش ملي دفاتر پيشخوان دولت دستگاه هايي كه تا كنون نسبت به برون سپاري خدمات خود و ارایه آنها در دفاتر پيشخوان خدمات دولت اقدام نكرده اند معرفی می شوند.

ایسنا- محمد رويانيان با بیان اينكه دومين همايش ملي دفاتر پيشخوان دولت پنج دي ماه برگزار مي‌شود، افزود: اجراي منويات مقام معظم رهبري در خصوص سياست‌هاي كلي نظام اداري، گسترش عدالت اجتماعي و ايجاد فرصت برابر براي هر ايراني، كاهش بوروكراسي در سيستم‌هاي اداري، تحقق دولت الكترونيكی، ارتقاي رضايتمندي مردم و كارآفريني براي بخش خصوصي مهم‌ترين مزاياي راه‌اندازي دفاتر پيشخوان خدمات دولتي است.
وي با بیان اينكه در اين همايش دستگاه‌هاي موفق در زمينه برون‌سپاري خدمات دولتي معرفي مي‌شوند، گفت: محور توسعه دفاتر پيشخوان دولت استفاده از IT و سامانه‌هاي الكترونيكي است و دستگاه‌هاي دولتي بايد بدانند كه زمان بلوكه كردن مسووليت‌ها و خدمات گذشته است و بايد به سمت كوچك‌سازي دولت پيشرفته و خدمات را بدون ترس به خانه و محله مردم ببرند.
رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور تاكيد كرد: بايد از ميزهايي كه در اكثر ادارات دولتي موجب تضييع حقوق مردم مي‌شوند عبور كنيم.
وي گفت: هم اكنون 29 دستگاه دولتي، 230 خدمت خود را در قالب دفاتر خدمات پيشخوان دولت ارایه مي‌كنند و 10 دستگاه نيز در حال واگذاري اين وظايف هستند از سوي ديگر توافق‌نامه‌هايي با سازمان‌ تامين اجتماعي، وزارت راه و شهرسازي و شركت پالايش و پخش نيز منعقد شده است تا اين دستگاه‌ها نيز خدمات خود را در دفاتر پيشخوان خدمات دولت ارایه كنند.
ارایه خدمات كارت سوخت در دفاتر پيشخوان
رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور به تفاهم‌نامه امضا شده با شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي اشاره كرد و گفت: بر اين اساس به زودي خدمات كارت سوخت در دفاتر پيشخوان خدمات دولت ارایه مي‌شود از سوي ديگر ظرف 15 روز آينده خدمات جايگزيني خودروهاي فرسوده نيز به اين دفاتر سپرده خواهد شد.
وي با بیان اينكه هنوز برخي مراكز دولتي و عمومي كشور در خصوص سپردن خدمات خود به مراكز خدمات پيشخوان دولت مقاومت مي‌كنند، گفت: مراكز پليس+10 و دفاتر خدمات الكترونيك شهر شهرداري تهران از جمله اين مراكز هستند كه نيروي انتظامي كماكان اعلام كرده است كه در خصوص اين موضوع در حال برنامه‌ريزي است تا بر اساس سياست‌هاي كلي نيروهاي مسلح تصميم‌گيري كند. از سوي ديگر شهرداري تهران نيز كه هنوز دفاتر خدمات الكترونيك شهر را در زير مجموعه خود دارد قرار است به زودي تفاهم‌نامه‌اي در زمینه ايجاد دفاتر پيشخوان خدمات دولت و ارایه خدمات دفاتر خدمات الكترونيكي شهر به اين مراكز اقدام كند.
رييس ستاد حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور گفت: مركز پاسخگويي 5145 براي دريافت نظرات مردم در زمینه دفاتر پيشخوان خدمات دولت راه‌اندازي شده است و به زودي نيز دولت شماره‌اي را براي نظارت دولتي بر اين مراكز اعلام مي‌كند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :