آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4198
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 0:55
تعداد بازدید : 622

گوگل برای ساخت تبلت خیز برداشت

اريک اشميت اعلام کرد که گوگل در حال توليد تبلت رايانه اي است تا اواسط سال ۲۰۱۲ آن را براي رقابت با آي پد اپل راهي بازار کند.

موج - اريک اشميت اعلام کرد که گوگل قصد دارد تبلت خود را از سري Nexus براي رقابت با آي‌پد اپل سال آينده به بازار عرضه کند.
به گفته مدير اجرايي گوگل، اين شرکت بر روي ساخت يکي از با کيفيت‌ترين و پيشرفته‌ترين دستگاه‌هايش کار مي‌کند.
وي افزود: «استيوجابز ميکل آنژ زمان ماست، ولی ما هميشه با اپل رقابت مي‌کنيم». اشميت اطلاع زيادي درباره تبلتي که قرار است توسط گوگل ساخته شود نداده است.
گفتني است گوگل فقط از برچسب Nexus روي گوشي‌هاي هوشمند پيشرفته‌اش بهره مي‌برد که نشان دهد اين دستگاه‌ها از جنس ناب گوگل هستند.
نکسون نام برند موفق گوشي‌هاي هوشمند است و گوگل براي محصول بعدي خود قصد دارد از اين نام آشنا و قدرتمند بهره ببرد تا رقابت ديگري را با اپل آغاز کند. به عبارت ديگر گوشي‌هاي نکسوس نسخه موجود جديد‌ترين آندروييد بدون دخالت ساير توليدکنندگان است. از اين رو تبلت Nexus يک دستگاه پيشرفته خواهد بود که از نسخه Ice Cream Sandwich آندروييد که ترکيبي از نسخه Gingerbread براي گوشي‌هاي هوشمند و Honeycomb براي تبلت‌هاست بهره مي‌برد. ظاهرا هنوز استراتژي گوگل براي عرضه تبلت Nexus مشخص نشده و هيچ اطلاعي درباره تاريخ عرضه و شريک تجاري که قرار است با گوگل براي ساخت اين دستگاه همکاري کند اعلام نشده، اما بنابرگفته اريک اشميت، اين دستگاه مستقيما براي رقابت با آي‌پد به بازار مي‌آيد.
شرکت‌هايي مثل هيولت پاکارد، موتورولا و RIM تبلت‌هايي با حدود قيمت آي‌پد راهي بازار کردند، اما همه آنها بنابه دلايلي دستگاه‌هاي موفقي نبودند و نتوانستند دربرابر آي‌پد قدعلم کنند.
اين در حالي است که تبلت Kindle Fire آمازون با قيمتي کمتر از آي‌پد توانست مشتري زيادي را به خود جلب کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :