آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4200
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 1:0
تعداد بازدید : 678

انویدیا پیش بینی کرد

بازار تبلت های غیر اپل در سال 2012 داغ می شود

در حالی که پیش بینی می شود تبلت های غیر اپل تنها 30 درصد بازار کل تبلت ها را در اختیار داشته باشند، هوانگ جن از Nvidia، می گوید در سال 2012 بازار این تبلت ها دچار حرکت مثبتی خواهد شد.

فناوران- هوانگ معتقد است پس از بهینه‌سازی‌ها و تطابق مناسب به دست آمده بین سخت‌افزار و نرم‌افزار، بازار تبلت‌های غیر اپل رشد بالایی در سال 2012 خواهند داشت.
 علاوه بر آندرویید، ویندوز هم امیدواری‌های زیادی را به وجود آورده است و در نتیجه پلات‌فورم‌های بسیاری برای رقابت وجود دارند و قابلیت‌های زیادی فراهم است.
بر اساس عقیده هوانگ، با وجود اینکه اولترابوک‌های اینتل می‌توانند بر بازار تبلت‌ها تاثیر بگذارند، اما تبلت‌ها همچنان متقاضیان خاص خود را دارند و کاربران سیستم‌های مختلف متفاوتند. هر محصولی مزیت‌های خاص خود را دارد.
انویدیا بر روی GPU متمرکز است و تمرکز اصلی فعالیت این شرکت، امروزه بر رویCloud Computing است. این کمپانی با استفاده از فناوری پردازش موازی CUDA قصد رشد در بازار GPU را دارد.
از سوی دیگر ویندوز بر روی پلات‌فورم ARM که پیش‌بینی می‌شد در سه ماهه چهارم سال میلادی 2012 به بازار عرضه شود، به نظر می‌رسد دچار تاخیر در عرضه خواهد شد.
در حالی که دلیل این تاخیر مشکلات فنی اعلام شده است، انویدیا می‌گوید این شرکت هیچ مشکلی در این زمینه ندارد و تنها از زمان دقیق ارایه Windows 8 توسط مایکروسافت مطلع نیست.
 انویدیا می‌گوید با ارایه این سیستم‌عامل، این شرکت حتما به رقابت در بازار تبلت‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوز خواهد پیوست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :