آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4203
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 1:15
تعداد بازدید : 376

مدیرعامل یكی از شركت‌هایpap

هزینه استفاده از اینترانت باید به یك پنجم كاهش یابد

هزینه استفاده از سایت های داخلی باید به یك پنجم كاهش یابد چرا كه هزینه اینترانت كه مصرف داخلی است با هزینه اینترنت كه برای مصارف خارجی بسیار متفاوت بوده این حق كاربران است با توجه به نوع انتخاب شبكه هزینه پرداخت كند.

تلنا- پسیان، مدیر‌عامل شركت عصر انتقال داده با اشاره به اینكه در حال حاضر بسیاری از شبكه‌های داخلی ایرانی در خارج از كشورهاست می‌شوند كه با مطرح شدن بحث تحریم‌ها، هاستینگ به خطر بالقوه‌ای تبدیل شده‌ است، گفت: در حال حاضر یكی از نیاز‌های ضروری داخل كشور آن است كه سایت‌ها و هاستینگ آن به داخل منتقل و شبكه‌ای كاملا مستقل از شبكه خارج از كشور داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به اینكه نبود طرحی مناسب برای مدیریت شبكه ملی یكی از موانع بهره‌برداری از این شبكه است، افزود: یكی از راه‌های مدیریت شبكه كه هم از لحاظ هزینه برای كاربران به صرفه باشد و هم نیاز به دگرگونی زیرساخت شبكه فعلی را نداشته بهره گیری شركت فناوری اطلاعات از شبكه هوشمند و یا همان اسمارت نت‌ورك است.
مدیر‌عامل شركت عصر انتقال داده با اشاره به طرح اسمارت نت‌ورك و یا شبكه هوشمند كه به عنوان راهكار برای مدیریت شبكه ملی برای اولین بار از سوی این شركت ارایه شده است، گفت: جدا كردن ترافیك داخلی از خارجی ، انعطاف‌پذیری شبكه در ارایه خدمات ارزش افزوده به كاربران و ارایه نسل سوم بدون محدودیت در پهنای باند به كاربران اینترانت و همچنان نحوه محاسبه تعرفه‌ها از خصوصیات مهم این طرح است.
وی در ادامه با اشاره به اینكه از بهمن ماه سال گذشته تست شبكه هوشمند را برروی كاربران خود آغاز كرده‌ایم، افزود: شبكه با وارد كردن ir از سوی كاربر به طور هوشمند می‌فهمد كه كاربر به سمت ترافیك داخل می‌رود. بنابراین پهنای باند باز شده و دلیلی برای محدودیت 128 وجود ندارد زیرا محدودیت 128 تنها برای كاربران خارج از كشور است.
مدیر‌عامل شركت عصر انتقال داده اظهار داشت:در حال حاضر خدمات اینترنت و اینترانت را بر روی این شبكه به كاربران خود می‌دهیم بدون‌ آنكه كاربر در اتصال و یا در دریافت سرویس دچار مشكل شده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :