آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4209
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 1:27
تعداد بازدید : 1051

عکاسی با نور شمع

عکاسی و نور، دیوار به دیوار هم هستند. شما نمی توانید این دو را از یکدیگر جدا کنید. اما می توانید برای داشتن یک تجربه دلپذیر و زیبا از عکاسی، شرایط نوری دلخواه تان را تنظیم کنید. یکی از ابزارهایی که همیشه در اختیارمان است، شمع ها هستند. شما با نوری که از شمع به اطراف ساطع می شود می توانید زیبایی و رویا را به تصویر بکشید.

 فلاش خاموش
به جرات می‌توان گفت که بیشتر عکس‌هایی که تصور می‌کنیم به خوبی گرفته شده‌اند با یک سهل انگاری در تنظیم نور خراب شده‌اند. هیچگاه به اتوماتیک بودن نور فلاش خود اطمینان نکنید. برای آنکه عکاسی از شمع برای‌تان جلوه بهتری داشته باشد دوربین را در حالت دستی قرار داده و فلاش را خاموش کنید.
فوکوس
وقتی دسته‌ای شمع روشن هستند برای آنکه یک فضای دراماتیک خلق کنید و نیم نگاهی هم به ترکیب‌بندی داشته باشید، بهتر است فوکوس را یکی از شمع‌ها قرار دهید.
تقدم دیافراگم
شما می‌توانید از خطوط و زوایا در حد کمال استفاده کنید. تقدم دیافراگم به شما کمک خواهد کرد که تصویری مات با جلوه‌ای زیبا داشته باشید. حتی می‌توانید از بوکه هم استفاده کنید.
انعکاس
نور شمع این قابلیت را دارد تا بتوانید رفلکس یا انعکاسی از آن داشته باشید.
دود
هنگام خاموش کردن شمع به علت رنگ‌هایی که در شمع به کار رفته ، تنالیته‌های زیبایی در دود آن به وجود می‌آید. بهتر است از این لحظه زیبا نیز غافل نشوید.
کلوزآپ
عکاسان هنر ماکرو از عکاسی از نور شمع به صورت کلوزآپ و ماکرو هیچ‌وقت غافل نمی‌شوند.
پس زمینه‌ها
نور شمع یک منبع عالی از نوری گرم و انرژی بخش است. می‌توانید از آن در خلق پس زمینه‌های زیبای عکاسی استفاده‌های زیادی کنید.
بهسازی گرما
نور شمع با گرمای خارق‌العاده‌ای که دارد می‌تواند نوری زیبا به تمام اشیایی که در اطرافش وجود دارد ببخشد. هنگام عکاسی تراز سفیدی را بایستی روی نور روز یا تنگستن قرار دهید و اگر می‌خواهید در فرآیند ویرایش عکسی عالی خلق کنید از فرمت RAW غافل نشوید.
منبع: photobaroon.com


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :