آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4217
تاریخ انتشار : 3 دی 1390 1:43
تعداد بازدید : 458

بدون تیتر

سخنگوی کارگروه تحولات اقتصادی از بررسی لایحه حذف چهار صفر پول ملی در شورای اقتصاد خبر داد و گفت: بعید می دانم این طرح به امسال برسد هر زمان که شورای اقتصاد بررسی های خود را درباره لایحه اصلاح پول ملی به اتمام برساند این طرح نهایی می شود.

 وزیر نیرو از مخالفت با پیشنهاد وزارت نفت در زمینه حمل سوخت نیروگاه‌ها، تعیین تکلیف طلب 10 هزار میلیارد تومانی پیمانکاران، تدبیر جدید برای حل مشکل آب و برق مسکن مهر، آمادگی واگذاری 35 نیروگاه، منتفی شدن قبوض برق و آب ماهانه و عملکرد ضعیف وزارت نیرو در دورکاری خبر داد.
 مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به 120 میلیارد دلار پروژه در دست اقدام این شرکت و شرکت‌های تابعه آن اشاره کرد و گفت: متاسفانه فروش اوراق مشارکت نفت و گاز به دلیل سود پایین 17 درصد جذابیت چندانی نداشت و باید راهکارهایی در مورد افزایش سهم سود سالانه مثلا به میزان 20 تا 25 درصد اندیشیده شود.
 معاون ناشران و امور اعضای شرکت بورس درباره آخرین وضعیت پذیرش و عرضه سهام شرکت‌های جدید در بازار سهام گفت: در حالی شرکت‌هایی مانند موسسه اعتباری توسعه و نفت و گاز پارسیان پذیرش شده‌اند که در صورت ارایه بودجه شش ماهه موسسه توسعه، سهام آن طی هفته‌های آینده عرضه خواهد شد. همچنین شرکت پالایشگاه نفت بندرعباس پذیرش شده که با ارایه صورت‌های مالی شش ماهه زمینه واگذاری سهام این شرکت مشمول اصل 44 هم فراهم خواهد شد.
 ریيس كميسيون ويژه نظارت و پيگيري اصل 44 قانون اساسي، ساماندهي بازار طلا و سكه را درگروي ميل مديران اقتصادي دولت دانست و تاكيد كرد: وزير اقتصاد و ریيس كل بانك مركزي بايد در اين زمينه به مجلس توضيح دهند.
 وزیر راه و شهرسازی از بررسی این وزارتخانه برای کاهش عوارض آزاد‌راه تهران-پردیس خبر داد و گفت: پس از کاهش عوارض در صورت کم بودن میزان تردد خودرو‌ها، بازگشت سرمایه از طریق افزایش دوره بهره‌برداری تضمین می‌شود.
  رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از حذف سهمیه بندی بنزین به عنوان یکی از سناریوهای قابل بررسی در ستاد هدفمندی یارانه‌ها یاد کرد و گفت: هنوز هیچ سناریوی قیمتی و غیر قیمتی بنزینی در دولت نهایی نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :