آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42228
تاریخ انتشار : 21 دی 1392 13:9
تعداد بازدید : 553

زیان شرکت های آمریکایی پس از افشاگری های اسنودن

رسوایی جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از اطلاعات کاربران کشورهای مختلف جهان، میلیاردها دلار خسارت برای شرکت های فناوری آمریکایی به همراه داشته است.

ایتنا- این شرکت‌ها بخشی از بازارهای صادراتی مهم خود در آسیا را از دست داده‌اند، زیرا کشورهای آسیایی از قرار دادن اطلاعات حساس و محرمانه خود در اختیار این کمپانی‌ها ابا دارند. چین در راس این کشورها قرار دارد. پیش‌بینی اتحادیه امنیت ابری (Cloud Security Alliance) موسوم به CSA حاکی از آن است که برنامه جاسوسی پریزم (Prism) باعث می‌شود در سه سال آینده سفارش‌های ارائه شده به شرکت‌های رایانه‌ای کاهش یابد و این امر بین ۳۵ تا ۴۵ میلیارد دلار خسارت برای این کمپانی‌ها به همراه خواهد داشت. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که از زمان افشاگری‌های ادوارد اسنودن، پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی ایالات متحده، فروش آی‌بی‌ام و سیسکو - دو غول فناوری اطلاعات در آمریکا - ۱.۷ میلیارد دلار کاهش یافته است.
از آی‌بی‌ام به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان تجهیزات فناوری اطلاعات در جهان یاد می‌شود. در آمد این شرکت در منطقه آسیا اقیانوسیه، از اواسط اوت تا اواسط اکتبر سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۲، ۱۵ درصد کاهش نشان می‌دهد. در این سه ماهه درآمد سیسکو نیز ۸.۷ درصد کاهش داشته است. سیسکو در ماه نوامبر گفته بود به علت کاهش تقاضا در بازارهای نوظهور ممکن است افت فروش ۱۰ درصدی را تجربه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :