آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42286
تاریخ انتشار : 22 دی 1392 10:54
تعداد بازدید : 738

پروژه «تدبیر» اینترنت کشور را توسعه می دهد

پروژه توسعه شبکه انتقال زیرساخت کشور تحت عنوان "تدبیر یک" با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به 4 ترابیت و توسعه شبکه IP داخل کشور با ظرفیتی بالغ بر 20 ترابیت برثانیه در شرکت ارتباطات زیرساخت کلید خورد.

فناوران - این پروژه در برنامه پنج ساله پنجـــم کشور در راستای اهداف بلندمدت توسعه ارتباطات کشور و به منظور فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای پیاده سازی دولت الکترونیکی در این شرکت طراحی و در مرحله فراخوان عمومی قرار گرفته است.
محمود خسروی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در این رابطه گفت: بستر فیزیکی این شبکه بر پایه فیبرنوری و گستردگی آن در سراسر کشور است و به دلیل حجم زیاد پهنای باند ارتباطات این پروژه، استفاده از مدرن‌ترین و به روزترین فناوری‌های مرتبط با شبکه انتقال، در این طرح مورد توجه قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت در این پروژه استفاده از کنسرسیوم‌های متشکل از پیمانکاران داخلـــی فعال حوزه ارتباطات، شرکت‌های دارای سابقه تولیدی، تحقیقی و با توان مالی متناسب با حجم این پروژه مورد توجه قرار داده تا به دیگر اهداف اجرای این پروژه از جمله انتقال دانش فنی فناوری های جدید این حوزه به کشور، دست پیدا کنیم.
معاون وزیر ارتباطات درباره شناسایی شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های توانمند برای اجرای این پروژه گفت: فراخوانی از روز چهارشنبه 18 دی ماه در این زمینه صورت گرفته و علاقمندان به حضور در فراخوان فرصت دارند تا چهارشنبه 25 دی ماه نسبت به دریافت مدارک استعلام ارزیابی اقدام کنند.
کنسرسیوم‌های واجد شرایط و علاقه‌مند به حضور در فراخوان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی tic.ir مراجعه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :