آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42288
تاریخ انتشار : 22 دی 1392 10:57
تعداد بازدید : 614

هفتمین فصل متوالی کاهش فروش رایانه های شخصی

افزایش درخواست بازار های نوظهور برای خرید تبلت بر بازار رایانه های شخصی اثر می گذارد و در این مراکز نخستین دستگاه اینترنتی گوشی هوشمند و نخستین دستگاه رایانه ای هم تبلت محسوب می شود.

خبرگزاری فارس- در فصل چهارم از سال 2013 میلادی درمجموع 82/6میلیون دستگاه رایانه شخصی وارد بازار شد که این رقم نسبت به تعداد رایانه‌های شخصی عرضه شده در مدت مشابه سال 2012 میلادی کاهش 6/9 درصدی را نشان داد. مرکز تحقیقاتی گارتنر ضمن اعلام آمار یاد شده توضیح داد که این هفتمین فصل متوالی است که طی آن از عرضه جهانی رایانه‌های شخصی کاسته می‌شود.
 میکاکو کیتاگاوا (Mikako Kitagawa)، تحلیلگر برتر گارتنر در این خصوص گفت: اگرچه عرضه جهانی رایانه‌های شخصی در بازار طی فصل چهارم سال 2013 میلادی کاهش یافت، ولی ما بر این باوریم که بازارهایی از قبیل آمریکا با سرعت اندک خود در این زمینه به‌نوعی باعث تنظیم بازار شده‌اند. او در ادامه توضیح داد: افزایش قابل ملاحظه درخواست بازار‌های نوظهور برای خرید رایانه‌های لوحی همچنان بر بازار رایانه‌های شخصی اثر می‌گذارد.
در بازارهای نوظهور نخستین دستگاه الکترونیکی برای اتصال به اینترنت گوشی هوشمند است و نخستین دستگاه رایانه‌ای هم رایانه لوحی محسوب می‌شود.
بر این اساس می‌توان گفت که سرعت هماهنگی با رایانه‌های شخصی بسیار آهسته است و کاربران‌ترجیح می‌دهند از رایانه‌های شخصی به رایانه‌های لوحی مهاجرت کنند. دو شرکت HP و لنوو در سال 2013 رقابت رودر رویی را برای کسب عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی پیش گرفتند.
لنوو در فصل چهارم سال گذشته این عنوان را از آن خود کرد و توانست 18/1درصد از بازار جهانی رایانه‌های شخصی را از آن خود کند. پیروزی لنوو در بازار جهانی رایانه‌های شخصی در آخرین فصل سال گذشته کاملا مشهود بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :