آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42304
تاریخ انتشار : 22 دی 1392 11:21
تعداد بازدید : 654

بانک تجارت حساب کارگزاري هاي بورس را تسویه می کند

تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) امضا و نخستین شعبه تخصصی ارایه خدمات بورسی کشور توسط بانک تجارت افتتاح شد.

فناوران- در این مراسم فلاح، مدیرعامل بانک تجارت درباره برنامه‌های این بانک جهت حضور قدرتمند و موثر در حوزه‌های مختلف بازار سرمایه گفت: ارائه بسته خدماتی ویژه بازار سرمایه، ایجاد باجه‌های بورسی در شعب منتخب بانک، پرداخت سود سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و ارایه خدمات الکترونیکی ویژه بورس کالا از جمله مهم‌ترین اقداماتی بوده که بانک تجارت تاکنون در این حوزه به انجام رسانده است.
وی ادامه داد: اینک با عقد قرارداد همکاری با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و افتتاح شعبه تخصصی بورس، پیوندهای استراتژیک بازار سرمایه تحکیم می‌شود.
فلاح درباره مفاد تفاهمنامه منعقده میان این بانک و شرکت "سمات" گفت: تسهیل مکانیزم‌های دریافت و پرداخت برای نهادهای بازار سرمایه و افزایش سطح اطمینان در معاملات این بازار، از جمله مهمترین موضوعاتی است که با اجرای تفاهمنامه محقق می‌شود.
قالیباف اصل، مدیرعامل شرکت بورس نیز در مورد اقدام بانک تجارت در عقد این تفاهمنامه و ایجاد شعبه تخصصی بورس گفت: امیدواریم شعبه تخصصی بورس بانک تجارت نیز در ترغیب سایر بانک‌های کشور به تخصصی‌سازی و ارتقاء سطح خدمات بانک‌ها به شرکت‌های فعال در بازار سرمایه بویژه در حوزه تامین مالی موثر باشد.  مدیرعامل شرکت بورس درباره افزایش نقش بازار سرمایه در فرآیندهای تامین مالی در کشور گفت: فلسفه وجودی بازارهای مالی در کشورها، تامین مالی است.
بر اساس این گزارش به موجب تفاهمنامه منعقده میان بانک تجارت و شرکت سمات، این بانک عاملیت تسویه وجوه شرکت‌های کارگزاری با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی را برعهده گرفته که این امر علاوه بر ایجاد اطمینان از وصول به موقع مطالبات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از شرکت‌های کارگزاری، به شرکت‌های کارگزاری نیز این امکان را می‌دهد تا در صورت عدم برخورداری از توانایی تامین به موقع منابع معاملات، با استفاده از تسهیلات کوتاه مدت بانک تجارت اقدام به تسویه بدهی خود کرده و با جرائم مواجه نشوند.
نخستین شعبه تخصصی بورس بانک تجارت واقع در خیابان شهید آیت‌الله طالقانی روبروی هتل انقلاب و تحت نظر مدیریت شعب جنوب غرب این بانک به فعالیت می‌پردازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :