آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42347
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:9
تعداد بازدید : 583

مرکز ماهر یک بدافزار گروگان گیر شناسایی کرد

مرکز ماهر از شناسایی یک بدافزار گروگان گیر خبرداده که فایل ها را روی رایانه های آلوده شده رمزگذاری کرده و از قربانی می خواهد برای دسترسی به این فایل ها مبلغی را پرداخت کند.

فناوران - این بدافزار جدید PowerLocker نامگذاری شده و ایده آن از تروجان گروگان‌گیر موفق CryptoLocker که از ماه سپتامبر حدود 250000 رایانه را آلوده کرد، الهام گرفته شده است.
این بدافزار همانند بدافزار CryptoLocker از یک روش رمگذاری قوی استفاه می‌کند که بدون پرداخت پول نمی‌توان به فایل‌ها دسترسی یافت.
هم چنین از آن جا که تولیدکنندگان آن اعلام کردند که قصد دارند این بدافزار گروگان گیر را به مجرمان سایبری بفروشند، این بدافزار بسیار پیچیده و به طور بالقوه بسیار خطرناک است. زمانی که برای اولین بار بدافزار مذکور روی رایانه‌ای اجرا شود، تمامی فایل‌های کاربر را که روی درایوهای داخلی و فایل‌هایی که در شبکه به اشتراک گذاشته است به استثنای فایل‌های اجرایی و سیستمی، رمزگذاری می‌کند.
بنا بر اعلام مرکز ماهر، برای اجتناب از آلوده شدن به هرگونه بدافزاری، به روز نگه داشتن تمامی برنامه‌های کاربردی اهمیت بسزایی دارد. هم چنین تهیه نسخه پشتیبان از داده‌های موجود برروی رایانه‌ها یک ضرورت است و در صورت آلوده شدن به این بدافزار می‌توان بدون پرداخت وجهی فایل‌های مورد نظر را برگرداند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :