آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42349
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:13
تعداد بازدید : 734

ساخت نخستین بازی رایانه ای عربستان با پشتیبانی از زبان فارسی

عربستان سعودی که تاکنون هیچگونه فعالیتی در حوزه بازی های رایانه ای نداشته و فاقد این صنعت است به تازگی یک بازی با مضمون تاریخی و در سبک اکشن ماجرایی به بازار گیم عرضه کرده است.

خبرگزاری فارس - این بازی عربستانی در قالب پلت فرم های مختلف عرضه شده و «حفاری شده: به دنبال ابن بطوطه» نام دارد.
این بازی را یک شرکت عربی بنام سمافور ساخته و قسمت اول از مجموعه بازی «حفاری شده»به شمار می‌رود.
داستان بازی به ماجرای یک جوینده گنج به نام فاریس جواد و خواهرش دانیا می‌پردازد که برای پیدا کردن گنجینه ای باستانی به مراکش می‌روند. نویسنده و کارگردان این بازی احمد جاد الله است که درباره ساخت بازی این طور توضیح داده است: ما در کل نویسندگانی هستیم که داستان‌ها‌‌ی زیادی برای تعریف کردن داریم داستان‌ها‌‌یی که درباره خاورمیانه بوده و ما به کمک موتور پایه‌ها‌‌ی قدرتمند و تکنولوژی‌ها‌‌ی روز می‌توانیم آنها را در شکل بازی در اختیار کاربران قرار دهیم.
عماد فهد الدقیطر مدیر و سرپرست شرکت سمانور نیز توضیح می‌دهد: ما اولین بازی رایانه‌‌ای عربی را روی کنسول‌ها‌‌ی مختلف به جهان عرضه می‌‌کنیم و به دنبال آن هستیم تا ساخت و عرضه بازیهای خودمان را به نسل کنسول‌ها‌‌ی جدید هم انتقال دهیم.
بازی «حفاری شده» اکنون برای کنسول‌ها‌‌ی رایانه و پلی استیشن 3 و در زبان‌های مختلف از جمله فارسی عرضه شده، همچنین نسخه‌ها‌‌یی از این بازی برای شبکه فیس‌بوک و گوشی‌ها‌‌ی اندروید و اپل در حال ساخت است.
بنابراین گزارش ایران به عنوان نخستین کشور اسلامی‌دارنده صنعت گیم در جهان شناخته می‌شود و تولیدات ایرانی در بازارهای کشورهای منطقه و حوزه بین الملل عرضه شده است.
برخی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به دنبال توفیق صنعت گیم ایران و شناخته شدن فعالان این عرصه در مجامع و رویدادهای بین المللی با سرمایه گذاری هنگفت و جذب فناوری جدید و به خدمت گرفتن متخصصان کشورهای غربی تلاش دارند وارد دنیای گیم شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :