آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42356
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:24
تعداد بازدید : 883

تجهیزات زیرساخت بومی سازی می شود

مدیرکل دفتر طرح های جامع و تدوین استانداردها از بومی سازی تجهیزات شرکت ارتباطات زیرساخت با سفارش تولید دو دستگاه تجهیزات انتقال نوری (Roadm) و تجهیزات انتقال الکتریکی 10 گیگابیت برثانیه ( SDH رده 64) خبر داد.

روابط عمومی زیرساخت - غفار تبریزی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر در حال تبادل قرارداد تجهیزات انتقال نوری (Roadm) با مرکز تحقیقات مخابرات ایران و تجهیزات انتقال الکتریکی، با دانشگاه صنعتی شریف هستیم. وی ادامه داد: در شرکت ارتباطات زیرساخت تا به امروز تابع خرید کالا و خدمات بودیم و سفارش کالا نداشتیم؛ اما امروز با توجه به اینکه حق مالکیت معنوی این سفارشات به نام شرکت ارتباطات زیرساخت ثبت می شود، این مهم می تواند شرکت را در راستای رسیدن به اهداف مقابله با تحریم‌ها،
یاری دهد.
مدیرکل دفتر طرح‌های جامع و تدوین استانداردها گفت: این سفارشات براساس نیاز این شرکت انجام شده و حق و حقوق شرکت نیز در آن کامل رعایت شده است، به طوری که در هر مرحله نتایج تحقیقات، به گروه‌های مطالعاتی ارایه می شود.
وی افزود: مدت زمان انجام سفارشات از زمان عقد قرارداد دو سال است که با ساخت دو دستگاه از تجهیزات انتقال نوری و الکتریکی و تایید آن توسط شرکت ارتباطات زیرساخت، تولید انبوه در جهت مقابله با تحریم‌ها آغاز می‌شود.
غفار تبریزی گفت: تولید دانش و بومی‌سازی به واسطه شرکت ارتباطات زیرساخت، بزرگترین دستاورد این پروژه، در استفاده از سرمایه‌های داخلی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :