آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42366
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:37
تعداد بازدید : 948

آسیاتک نامزد دریافت لوح عملکرد مناسب مسابقه ملی بهره وری شد

شرکت انتقال داده های آسیاتک نامزد دریافت لوح عملکرد مناسب در بخش های اصلی و جانبی در گروه رایانه طی سال های 86 تا 91 شد.

فناوران- در مسابقه ملي بهره‌وری با استفاده از شاخص‌های اندازه‌گیری شده برای 1112 بنگاه اقتصادي در سامانه ملی اندازه‌گیری، 319 بنگاه اقتصادي به عنوان نامزد پنجمین دوره مسابقه ملي بهره‌وري انتخاب شدند.
این تعداد نامزد از 35 گروه اقتصادی بانک و بیمه، گروه‌های سرمایه‌گذاری، گروه رایانه، فولاد، معادن، تولیدات پتروشیمی، انبوه سازی، خودروسازان، محصولات شیمیایی، لوازم خانگی، سیمان، منسوجات و غیره که در جشنواره به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار گرفته اند؛ انتخاب شدند.
بر اساس محاسبات صورت گرفته توسط سامانه ملی اندازه‌گیری و تحلیل شاخص‌های بهره‌وری در میان گروه رایانه به شرکت آسیاتک، گواهینامه نامزدی اعطا شد.  بنابر این گزارش، رياست اين جشنواره بر عهده محمد نهاونديان است و طبق رویه اجرایی در هر گروه اقتصادی، شرکت‌ها در سه بخش اصلی، جانبی و ویژه ارزیابی می‌شوند که در بخش اصلی شاخص‌هاي، بهره‌وري نيروي كار، بهره‌وري سرمايه و بهره‌وري كل عوامل، در بخش جانبی درصد حاشيه سود خالص و فروش سرانه و در بخش ویژه شاخص، بهره‌وری انرژی محسوب مي‌شود.
شاخص‌های اندازه‌گیری شده برای شرکت‌های حاضر در جشنواره مربوط به سال‌های 1386 تا 1391 است که با میانگین صنعت مربوطه و اهداف رشد بهره‌وری تعیین شده در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه مقایسه می‌شوند.
اين مسابقه همه ساله با مشاركت اتاق بازرگاني ايران انجام مي‌شود و در نهایت برندگان توسط داوران جشنواره که از متخصصان هر صنعت هستند، تعیین خواهند شد.  در این دوره بیش از 3300 نفر از اساتید دانشگاه، مدیران ارشد و کارشناسان خبره، داوري و انتخاب برندگان را بر عهده دارند و برندگان پنجمین دوره جشنواره در تاریخ 22 دی ماه سال جاری طی مراسم رسمی در هتل آزادی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت. هم اکنون پنجمين مسابقه ملي بهره‌وری كشور با اعلام نامزدي 319 بنگاه از 35 گروه اقتصادي كشور آغاز به کار کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :