آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 42367
تاریخ انتشار : 23 دی 1392 10:38
تعداد بازدید : 1090

کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در دستور کار قرار داد:

بررسی مشکلات مشاوران IT در بازار کار

رییس کمیسیون مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تاکید کرد: این کمیسیون به جدیت پیگیر ساماندهی مشاوران و بررسی مشکلات آنها در بازار کار است.

فناوران- علیرضاکشتکاران با بیان اینکه کمیسیون راهکارهایی برای ارتقا سطح علمی مشاوران تدوین کرده است، گفت: برای افزایش و ارتقا سطح علمی مشاوران کمیسیون دوره‌های آموزشی برگزار کرده و این روند ادامه خواهد یافت.
وی درباره برگزاری ششمین دوره آزمون احراز صلاحیت مشاوران فناوری اطلاعات، افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور روز جمعه با حضور 619 نفر داوطلب به‌طور همزمان در 20 حوزه، آزمون مشاوران را در سراسر کشور برگزار کرد.  
کشتکاران توضیح داد: آزمون احراز صلاحیت مشاوران IT براساس بخشنامه شورای عالی انفورماتیک کشور و الزام اخذ مجوز فعالیت مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در جهت مشارکت و حضور اشخاص حقیقی در پروژه‌های مشاوره و نظارت فناوری اطلاعات، برگزار می‌شود.
وی افزود: یکی  از نکات قابل توجه آزمون سال جاری، افزایش 20درصدی داوطلبان و همچنین استقبال و حضور کارشناسان و مدیران فناوری اطلاعات حوزه دولت در آزمون بود.
رییس کمیسیون مشاوران نصر کشور در ادامه گفت: مشاورانی که احراز صلاحیت و موفق به عضویت در سازمان هستند خودشان به صورت مستقل و به عنوان شخص حقیقی می‌توانند فعالیت
 کنند.
وی اضافه کرد: معمولا ارگان‌های دولتی وقتی در پروژه‌ای خاص نیاز به مشاور داشته باشند با نظام صنفی رایانه‌ای استانی تماس گرفته و درخواست مشاور می‌کنند.
    چاپ کتاب مشاوران IT
رییس کمیسیون مشاوران نصر کشور همچنین در مورد چاپ و نشر اولین کتاب راهنمای مشاوران گفت: سازمان نصر کشور در نظر دارد اولین کتاب راهنمای مشاوران خود را با همکاری اعضا به چاپ برساند که مرجع بسیار خوب و مهمی برای مشاوران خواهد شد. کشتکاران افزود: این کتاب در مجموع روندی که باید مشاوران طی کنند تا رتبه آنها افزایش یابد را  توضیح می‌دهد. به گفته وی، چاپ این کتاب  نیز می‌تواند موجب به افزایش سطح علمی مشاوران و ساماندهی آنها شود.
    استفاده از توان مشاوران در اجرای پروژه‌ها
در همین حال معاون دبیرکل نصر کشور نیز در مورد تعهد سازمان به مشاوران پذیرفته شده، گفت: وظیفه سازمان برگزاری آزمون است و در این زمینه نمی‌تواند پا را فاتر از قانون بگذارد.
مهدی لسان صدق افزود: البته مشاورانی که احراز صلاحیت می‌شوند برای کار به نهادها و ارگان‌های دولتی و خصوصی معرفی خواهن
د شد.
وی تاکیدکرد: چانه‌زنی و رایزنی در ارتباط با بازار کار مشاوران در دستور کار سازمان است که بیشتر از آنچه باید موضوع را پیگیری می‌کند.
لسان صدق افزود: طبق بخشنامه دولت، سازمانها و ارگان‌های دولتی باید در اجرای پروژه‌های خود از مشاوران سازمان کمک بگیرند. این در حالی است که دستگاه‌های دولتی به دلیل کمبود بودجه از تکلیف قانونی خود سرباز می‌زنند.
معاون دبیرکل تاکید کرد: سازمان تمام تلاش خود را می‌کند تا بخشنامه اجرا شود و در اجرای پروژه‌های تخصصی از تمام توان مشاوران سازمان استفاده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :