آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4237
تاریخ انتشار : 4 دی 1390 9:41
تعداد بازدید : 465

افزایش تعرفه تلفن ثابت شاید وقتی دیگر

براساس تصمیم شورای رقابت نرخ مکالمات تلفن ثابت باید از اول دی ماه با 12 درصد افزایش در صورتحساب مشترکان اعمال می شد اما مسوولان شرکت مخابرات ایران اعلام کردند که هنوز در حال هماهنگی با نهادهای ذی ربط برای اجرای این مصوبه هستند و نتیجه این هماهنگی را تا دو روز آینده اعلام می کنند.

خبرگزاری مهر- شورای رقابت اوایل آبان ماه امسال افزایش 12 درصدی نرخ مکالمات تلفن ثابت را تصویب کرد تا از این پس تعرفه هر پالس مکالمات تلفنی از 7/44 ریال به 51 ریال تغییر یابد و اعلام کرد که این تعرفه‌ها از اول دی ماه باید در قبوض مشترکان تلفن ثابت اعمال شود.
 پیشنهاد تغییر قیمت مکالمات تلفن ثابت که حدود هفت سال است بدون تغییر مانده از سوی شرکت مخابرات ایران سال گذشته در قالب بسته پیشنهادی ابتدا به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سپس به شورای رقابت ارایه شد که در این بسته پیشنهادی، چندین تعرفه متغیر با توجه به زمان و مکان برای مشترکان تلفن ثابت در نظر گرفته شده بود اما شورای رقابت با رد این پیشنهاد، دستورالعمل جدیدی را برای نرخ‌گذاری به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرد.
داوود زارعیان، سخنگو و مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در پاسخ به این سوال که تعرفه جدید مکالمات تلفن ثابت با توجه به اعلام شورای رقابت آیا از اول دی ماه در قبوض مشترکان اعمال شده است، گفت: در این زمینه هنوز تصمیمی نهایی نشده است.
 وی افزود: در حال هماهنگی با نهادهای ذی‌ربط برای اجرای این مصوبه هستیم و نتیجه این هماهنگی تا دو روز آینده به صورت رسمی اعلام می شود.
در همین رابطه صابر فیضی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز تغییر تعرفه مکالمات تلفن ثابت را بسته به سیاست‌های مخابرات عنوان کرد و گفت: این موضوع در دست بررسی است.
وی در مورد اجرا و یا عدم اجرای مصوبه شورای رقابت از اول دی ماه گفت: تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت همزمان با حذف کدهای مخابراتی شهرستان‌ها صورت گرفته به همین دلیل برای اجرای آن نیازمند بررسی و برنامه‌ریزی هستیم. فیضی افزود: دستورالعمل شورای رقابت در تغییر نرخ مکالمات تلفنی به شرکت مخابرات ایران ابلاغ شده و این تعرفه‌ها تا پایان سال 91 غیر قابل تغییر است اما اجرای این دستورالعمل از اول دی ماه بستگی به سیاست‌های مخابرات خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :