آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4248
تاریخ انتشار : 4 دی 1390 10:18
تعداد بازدید : 499

نایب رییس دوم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس:

تجاری سازی ایده های فناورانه در مناطق ویژه علم و فناوری

نایب رییس دوم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ایران با بیان اینکه مناطق ویژه علم و فناوری جایگزین مناطق ویژه دانشگاهی شد، گفت: با توجه به تغییرات برنامه پنجم توسعه در زمینه افزایش اختیارات دانشگاهی در زمینه پذیرش دانشجو، طرح مناطق ویژه علم و فناوری جایگزین طرح منطقه ویژه دانشگاهی شد.

مهر- دکتر جعفر قادری افزود: طرح ایجاد مناطق ویژه علم و فناوری مفهومی فراتر از مناطق دانشگاهی دارد ضمن آنکه با ایجاد آن شرکت‌های دانش بنیان که فناوری‌های جدید را ترویج می‌کنند، با حضور در این مناطق امکان تولید و تجاری‌سازی ایده‌های خود را در زمینه‌های مرتبط دارند.
وی تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی را از جمله معضلات حوزه فناوری دانست و گفت: منطقه ویژه علم و فناوری که قبلا با عنوان “کریدورهای علم و فناوری” مطرح می‌شدند زمینه‌ای را برای تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه فراهم می‌کنند.
نماینده مردم استان فارس با تاکید بر اینکه فعالیت‌های مناطق ویژه فناوری منحصر به حوزه خاصی نمی‌شود، افزود: این مناطق در تمامی حوزه‌های فناوری‌های نوین فعال هستند.
قادری با بیان اینکه این مناطق در برخی از استان‌های کشور راه‌اندازی شده است، گفت: دولت برای فعالیت‌های این مناطق چارچوب‌هایی را در نظر گرفته و بر این اساس در برخی استان‌ها مانند اصفهان راه‌اندازی شد.
وی با بیان اینکه قرار بود در استان فارس منطقه ویژه دانشگاهی ایجاد شود، افزود: با توجه به پتانسیل‌های این استان در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی درصدد هستیم تا منطقه ویژه علم و فناوری در استان فارس را در پارک فناوری فارس راه‌اندازی کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :