آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4266
تاریخ انتشار : 4 دی 1390 10:53
تعداد بازدید : 443

رييس شوراي بازرگاني ايران و امارات:

نوسان در روابط تجاري ايران و امارات به زودی برطرف خواهد شد

رييس شوراي بازرگاني ايران و امارات تصريح كرد: گشايش اعتبار اسنادي براي واردات از امارات متوقف نشده اما مشكلاتي به وجود آمده كه در حال برطرف شدن است.

ایسنا- مسعود دانشمند در مورد مبادله تجاري ايران و امارات توضيح داد: وقتي ثبت سفارش كالا براي واردات از امارات انجام مي‌شود مي‌توان گفت كه اين دو كشور همچنان مبادله تجاري دارند. حال ممكن است براي گشايش اعتبار اسنادي مشكلي وجود داشته باشد اما ملاك تجارت دو كشور با هم، همان ثبت سفارش است.
دانشمند با تصريح اينكه گشايش اعتبار اسنادي واردات كالا از امارات متوقف نشده است، افزود: مشكل‌هايي در اين فرآيند به وجود آمده كه از سيستم بانكي ناشي مي‌شود. دارايي‌هاي بانك مركزي ما به صورت دلار و يورو است كه از فروش نفت حاصل و در بانك‌هاي كشورهاي اروپايي نگهداري مي‌شود. وقتي قرار است اين ارزها به شكل دلار و يورو بانك‌هاي اروپايي به بانك‌هاي اماراتي واريز و سپس در آنجا اين دلار و يوروها به درهم تبديل شوند مشكل‌هايي به وجود آمده كه رفع خواهند شد.
رييس شوراي بازرگاني ايران و امارات با بيان اينكه گشايش اعتبار اسنادي براي واردات از امارات اكنون انجام مي‌شود، افزود: معاملات تجاري ايران و امارات در حال انجام است و اصلا بيشترين مبادلات ما با كشور امارات با ال.سي نيست.
وي تاكيد كرد كه بانك مركزي ايران بايد ارز در اختيار بانك‌هاي تجاري قرار دهد كه روند تجارت انجام شود.
دانشمند همچنين اين مشكل را ناشي از بانك‌هاي اروپايي دانست و متذكر شد: بانك‌هاي اروپايي باعث شدند كه سكته ايجاد شود؛ چرا كه اين بانك‌هاي اروپايي هستند كه بايد دلار ما را به امارات منتقل كنند.
رييس شوراي بازرگاني ايران و امارات خاطرنشان كرد: مقداري در اين روند سكته به وجود آمده كه مشكل آن برطرف خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :