آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4270
تاریخ انتشار : 4 دی 1390 11:0
تعداد بازدید : 399

مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت

بررسی استثنای تولید در فاز دوم هدفمندی یارانه ها

مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت از بررسی دو سناریو در دولت برای استثنای تولید یا تعیین قیمت های ترجیحی برای این بخش در فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داد.

فارس- محمود دودانگه در پاسخ به این سوال که با اعلام رییس‌جمهور برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری فکر می‌کنید چه اقداماتی باید صورت گیرد، اظهار داشت: دولت موظف به اجرای قانون است و قانون تکلیف را روشن کرده است و تمهیدات لازم در این زمینه باید صورت گیرد.
وی افزود: یکی از سناریوهای مطرح در اجرای فاز دوم قانون هدفمند کردن یارانه‌ها این است که دولت بخش تولیدی کشور را از اجرای این قانون استثنا کند.
مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سناریوی دیگر این است که دولت در فاز دوم قیمت‌های ترجیحی برای بخش تولیدی و صنعتی کشور در نظر بگیرد.
وی با اشاره به افزایش نرخ ارز و متعاقب افزایش قیمت جهانی بنزین اظهار داشت: تمهیدات لازم دولت در مورد اصلاح قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم به صلاح مردم است.
دودانگه گفت: استفاده غیرضروری از خودرو باعث شدت آلودگی هوا شده است لذا با اصلاح قیمت بنزین و اندیشیدن تدبیر مناسب در این زمینه بسیاری از مشکلات می‌تواند حل شود.
وی با تاکید بر اینکه البته من از تصمیمات دولت اطلاعی ندارم، اظهار داشت: یکی از سناریوها می‌تواند این باشد که کمترین آسیب ممکن به بخش صنعت و تولید کشور در فاز دوم اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها وارد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :