آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 4278
تاریخ انتشار : 4 دی 1390 11:16
تعداد بازدید : 782

حکمرانی اپل و گوگل در بازار آمریکا

تحقیقات نیلسن نشان داده که سیستم عامل iOS اپل و آندرویید گوگل در بازار آمریکا نسبت به سایر پلات فورم ها پیشرو بوده و بیشترین میزان سهم را به خود اختصاص داده اند.

موبنا- اپل که با گوشی هوشمندش همیشه عنوان شماره یک را به خود اختصاص داده هم اکنون با رقیب سرسختی به نام آندرویید دست و پنجه نرم می‌کند. به این ترتیب انتظار می‌رود تازه به دوران رسیده‌ای همچون مایکروسافت با سیستم عامل ویندوز فون سهم زیادی از بازار به دست نخواهد آورد.
به گزارش موسسه تحقیقاتی نیلسن، یک سوم کاربران گوشی‌های هوشمند در آمریکا، گوشی آیفون دارند در حالی که سیستم عامل آندرویید بر روی بیش از 40 درصد گوشی‌های تلفن همراه در این کشور نصب شده است.
بررسی‌ها نشان داده، بزرگ‌ترین قشر طرفدار سیستم عامل‌های آندرویید و اپل را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.
گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که ضریب نفوذ تلفن همراه در بازار آمریکا در حال افزایش است.
بر اساس این گزارش، سهم بازار آندرویید در طول سه ماه گذشته افزایش پیدا کرد و اپل با عرضه iPhone 4S توانست سهم خود را در سایر بازارها افزایش دهد.
با وجود اینکه نسخه 4S آیفون تغییر چندانی نسبت به نسخه قبل از آن نداشت اما رکورد جدیدی برای اپل به ثبت رساند.
اما تحقیقات نشان داده، طی سه ماهه گذشته میزان فروش گوشی‌های هوشمند محصول شرکت‌های سامسونگ و HTC از میزان فروش گوشی اپل بیشتر شده است. به طوری که گوگل اعلام کرده روزانه بیش از 500 هزار دستگاه مبتنی بر سیستم عامل آندرویید فعال می‌شود.
بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود در طول سال 2012 با تولید گوشی‌های هوشمند مبتنی بر شبکه‌های نسل چهارم تعداد فروش این گوشی‌ها افزایش یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :